Mozilla wydała Thunderbird 3.0.5

Mozilla wydała Thunderbird 3.0.5

18.06.2010 11:24, aktualizacja: 18.06.2010 11:49

Fundacja Mozilla wydała kolejną wersję swojego klienta poczty Thunderbird 3.0.5. Poprawiono kilka błędów, pojawiły się również nowe funkcje.

W najnowszej wersji programu wprowadzono poprawki związane z indeksowaniem wiadomości i dostępem do kont pocztowych. W wydaniu dla systemu Mac OS X ulepszono wyświetlanie powiadomień o nieprzeczytanych e-mailach. Największe zmiany dotyczą jednak wyszukiwania. Programiści udostępnili nowe wyszukiwanie oparte na zaawansowanych filtrach. Użytkownik może filtrować wyniki wyszukiwań według tagów, nadawcy, załączników, osób, katalogów i listy mailingowej. Pozwoli to na szybsze i bardziej efektywne korzystanie z tego narzędzia. Thunderbird będzie podpowiadał podczas wyszukiwania kontakty zapisane w książce adresowej. Kolejne zmiany dotyczą interfejsu. Mozilla wprowadziła nowego asystenta podczas dodawania konta pocztowego. Jego zadaniem jest ułatwienie importowania ustawień i danych z popularnych kont. Zmieniono wygląd paska narzędziowego, który zawiera teraz pasek wyszukiwania Global Search. Z kolei ikony takie jak "odpowiedz", "kasuj" czy "spam" zostały przeniesione do okien e-maili.

Inne zmiany w Thunderbirdzie to ułatwione otwieranie poczty w kartach, nowy folder plików archiwalnych, nowy menadżer dodatków czy zmiany w książce adresowej. Poprawiono integracje z Gmailem - przede wszystkim rozpoznawanie katalogów (wysłane i kosz). Pojawiła się również integracja z wyszukiwarką wbudowaną w system Windows. Z kolei w Mac OS X nowy Thunderbird lepiej obsługuje funkcję Spotlight. Wprowadzono też synchronizację w tle folderów między kontem IMAP a programem. Pełna lista zmian i naprawionych błędów dostępna jest na stronach Mozilli. Przy okazji Mozilla udostępniła 64-bitowe niestabilne wersje Thunderbirda 3.2a1pre dla platformy Linux. Można je pobrać z serwerów FTP Mozilli.

Thunderbird 3.0.5 można pobrać z naszego vortalu - dostępne są wersje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)