Mozilla zachęca do aktualizacji Firefoksa do wersji 3.6

Mozilla zachęca do aktualizacji Firefoksa do wersji 3.6

12.03.2010 15:01, aktualizacja: 12.03.2010 15:30

Mozilla będzie bardziej agresywnie niż zwykle zachęcać do aktualizowania przeglądarki. W najbliższych dniach użytkownicy Firefoksa będą informowani o możliwości zainstalowania najnowszej wersji programu - 3.6.

Jak informuje Mozilla, Firefoksa 3.6 w ciągu ostatnich 50 dni ściągnięto ponad 100 mln razy. Aktualizacja stała się bardzo popularna wśród internautów, chociaż sama przeglądarka ostatnio traci użytkowników. Według analiz z początku marca, na świecie za jej pomocą z Internetem łączy się 24,23% osób. To nieco mniej niż w poprzednich miesiącach.

Aby zachęcić użytkowników do aktualizacji, Mozilla już wkrótce będzie nieco bardziej agresywnie niż zwykle informować o możliwości pobrania Firefoksa 3.6 za pomocą wbudowanego mechanizmu aktualizacji. Przypomnienie będzie można odrzucić, przyjąć, bądź też poprosić o informację w późniejszym terminie. Sama informacja o aktualizacji będzie wyświetlana przez około 60 sekund w formie wyskakującego okna. Później - jeśli nie odpowiemy na apel - automatycznie się wyłączy.

Nie wszyscy beztrosko mogą jednak dokonać aktualizacji. Jak informuje Mozilla, najnowsza wersja Firefoksa obsługuje 90% dostępnych dla tej przeglądarki rozszerzeń. Choć 90% to ogromna większość, to jednak część posiadaczy starszych wersji Firefoksa być może powinna dwa razy się zastanowić, nim odpowie pozytywnie na apel Mozilli o pobranie aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)