Mozilli jednak zależy na korporacjach - reaktywuje Grupę Roboczą

Mozilli jednak zależy na korporacjach - reaktywuje Grupę Roboczą

20.07.2011 12:54, aktualizacja: 20.07.2011 13:24

Protesty deweloperów i przedstawicieli firm najwyraźniej zrobiły swoje. Mozilla reaktywowała właśnie Grupę Roboczą Użytkowników Firmowych (MEWG).

Przyśpieszony cykl wydawniczy cieszy przede wszystkim zwykłych użytkowników. Gorzej z biznesowymi klientami Mozilli - dla nich częste aktualizacje Firefoksa wiążą się z dużymi problemami. Jak się bowiem okazuje, wdrażanie wersji przeglądarki w dużych firmach zajmuje więcej czasu niż udostępnienie kolejnego stabilnego jej wydania przez Mozillę. Co więcej, fundacja nie dostarcza pakietów MSI, nie oferuje także metod automatycznej, ale zorganizowanej (po uprzednim przetestowaniu) instalacji aktualizacji. Być może dzięki ostatnim działaniom Mozilli, ulegnie to w przyszłości zmianie.

O przywróceniu działającego już kiedyś MEWG czytamy na oficjalnym blogu fundacji. Grupa ma stać się miejscem, gdzie deweloperzy firmowi, pracownicy IT oraz twórcy Firefoksa mogą wspólnie (...) wypracowywać najlepsze rozwiązania na wykorzystywanie Firefoksa w przedsiębiorstwach. Innymi słowy, bez marketingowego żargonu, Mozilla ma zamiar dopuścić do głosu deweloperów i klientów biznesowych. Będą oni mogli wypowiadać się na listach dyskusyjnych albo brać udział w telekonferencjach. Najbliższa rozmowa będzie poświęcona - uwaga - cyklowi wydawniczemu Firefoksa.

Na razie Mozilla nie obiecuje niczego. Wcześniej Aza Dotzler stwierdził, że użytkownicy korporacyjni nigdy nie byli znaczącą grupą internautów korzystających z Firefoksa. Być może fundacja zmieniła zdanie i zacznie uwzględniać również i ich opinię. O tym jednak przekonamy się w najbliższych miesiącach, kiedy MEWG zacznie już działać. Na razie, jak głosi popularne powiedzenie, warto rozmawiać...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)