WindowsGryZręcznościoweMu-cade 0.11

Mu-cade 0.11

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

To typowa gra zręcznościowa zaliczana do kategorii "Kosmiczne strzelaniny". Wydawać by się mogło, że jeśli chodzi o gry komputerowe, to w temacie podboju kosmosu wydarzyło się już tak wiele, że wręcz niemożliwym jest, aby cokolwiek mogło nas jeszcze zaskoczyć. Mu-cade jest ciekawym pomysłem na to, jak można odmienić realia typowej strzelanki i zainteresować gracza nowymi pomysłami.

Gra na początku wydaje się niezwykle trudna, a sterowanie naszym pojazdem-wężem wręcz nie do opanowania. Wrażenie to dodatkowo potęguje totalny chaos, który wkrada się na ekran komputera zaraz po uruchomieniu aplikacji. Niezliczona ilość obcych statków-węży atakuje nas z każdej strony i nie daje wytchnienia choćby na chwilę. Akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej, ale jakby na przekór temu, możemy poruszać się jedynie w bardzo ściśle określonej zonie, a każde jej przekroczenie kończy się upadkiem w ciemną, złowrogą otchłań. Celem gracza jest utrzymanie się jak najdłużej to możliwe na wyznaczonym terenie i odpieranie coraz to bardziej zmasowanych ataków przeciwnika zdobywając przy tym, rzecz jasna, jak największą liczbę punktów. Najbardziej optymalna konfiguracja klawiszy, przy pomocy której obsługujemy grę sprowadza się do obsługi kursorów odpowiadających za ruch węża oraz klawisza "z", któremu przypisano funkcję "fire". Jeszcze jednym, niezwykle przydatnym klawiszem jest "x", za pomocą którego odrzucamy stale wydłużający się własny ogon. Oprócz dodatkowych punktów jakie możemy otrzymać za tę czynność, ułatwia nam ona lawirowanie pomiędzy wszystkimi przedmiotami znajdującymi się w danej chwili na planszy. Trzeba dodać, iż zbyt długi ogon rodzi zwiększone ryzyko szybszego opuszczenia planszy i co za tym idzie, utraty życia. UWAGA: Gra wymaga zainstalowanego OpenGL.

Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentKenta Cho
Liczba pobrań3 702
Data aktualizacji24 mar 2006
Rozmiar pliku6.02 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)