Nadchodzący hit Watch Dogs rozpoczął żywot jako potencjalny nowy Driver

Nadchodzący hit Watch Dogs rozpoczął żywot jako potencjalny nowy Driver

Nadchodzący hit Watch Dogs rozpoczął żywot jako potencjalny nowy Driver
19.12.2013 10:13

Watch Dogs jest projektem, z myślą o którym wielu graczy szykowało się do zakupu konsoli nowej generacji. Po przesunięciu premiery produktu na wiosnę jednak zapał do Xboksa One i PS4 ostygł. Chociaż Ubisoft zdaje sobie z tego sprawę, bo dostalibyśmy według firmy najlepszy tytuł startowy, zdecydowano się jednak jeszcze nadchodzący hit doszlifować. W międzyczasie ujawniono ciekawostkę, że gra mogła być... Driverem.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Technologia, z której korzysta Watch Dogs, pierwotnie stworzona została na potrzeby kolejnej gry wyścigowej, potencjalnie właśnie w ramach znanej przed laty serii. Kiedy jednak zaczęto bawić się z koncepcją opuszczania samochodu (co nadmienię nie za bardzo się udało w Driverze 3), a potem zdecydowano się na akcję w rozległej otwartej metropolii, zaś jeszcze w trakcie opracowywania projektu pozmieniali się ludzie w zespole, postanowiono pomysł przemyśleć i przyszykować coś ambitniejszego. Tak też około trzech lat temu narodziła się koncepcja na konsolowy i komputerowy cyberthriller.

Przypomnę, że jako niepokorny Aiden Pearce przyjdzie nam działać w dosyć wiernie odtworzonym Chicago, będącym pod kontrolą systemu ctOS, zbierającym dane o mieszkańcach czy monitorującym wszelkie działania w mieście (jakie to się zrobiło na czasie po aferze z PRISM, prawda?). Będący świetnym hakerem bohater z pomocą swojego smartfona będzie w stanie uzyskać dostęp do wszelkich danych oraz urządzeń (kamery, bankomaty, zarządzanie ruchem ulicznym), z jednej strony wykorzystując wszędobylska technologię, aby bawić się w mściciela, a z drugiej dotrzeć do tych, którzy w przeszłości zaszli mu mocno za skórę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)