Nakładka MIUI pokazuje coraz więcej reklam, ale Xiaomi nie zamierza ich usuwać

Nakładka MIUI pokazuje coraz więcej reklam, ale Xiaomi nie zamierza ich usuwać19.09.2018 12:41
Xiaomi nie ukrywa, że reklamy są ważne dla modelu biznesowego (depositphotos)
Xiaomi nie ukrywa, że reklamy są ważne dla modelu biznesowego (depositphotos)

Jednym z częściej poruszanych tematów w ostatnich dniach są reklamy wyświetlane użytkownikom smartfonów Xiaomi. Autorska nakładka MIUI zaczęła je coraz częściej pokazywać, a reklamowy baner trafił nawet do systemowych ustawień Androida. Zwiększona częstotliwość pokazywania reklam, zgodnie z obserwacją użytkowników, jest powiązana z aktualizacją nakładki do wersji o numerze 8.9.13, co wiele osób potwierdza między innymi na reddicie.

Spekulacje każą sądzić, że reklamy są konsekwencją wyjątkowo konkurencyjnych cen smartfonów Xiaomi i co ciekawe, firma zdaje się od tej teorii nie odcinać. Oficjalne stanowisko producenta udało się bowiem uzyskać serwisowi The Verge. Jak informuje Xiaomi, reklamy są kluczowym elementem modelu biznesowego i firma nie planuje z nich rezygnować, choć jednocześnie zaznacza, że stale toczone są prace, dzięki którym reklamy mają być przyjemniejsze dla użytkowników.

Reklamy pojawiają się nawet w ustawieniach, tutaj – w menedżerze aplikacji. Źródło: reddit, imgur.
Reklamy pojawiają się nawet w ustawieniach, tutaj – w menedżerze aplikacji. Źródło: reddit, imgur.

Reklama była i pozostanie integralną częścią usług internetowych Xiaomi i kluczowym elementem modelu biznesowego firmy. Jednocześnie będziemy podtrzymywać dobre wrażenia użytkowników, oferując opcję wyłączania reklam i stale ulepszając nasze podejście, w tym dostosowując miejsce i czas ich wyświetlania. Naszą filozofią jest, aby reklamy były dyskretne, a użytkownicy zawsze mieli możliwość otrzymania mniejszej liczby rekomendacji – czytamy w uzyskanym oświadczeniu. Choć typowe reklamy w formie banerów z pewnością są dokuczliwe, słusznie zwraca się przy tym uwagę, że Xiaomi nie jest jedyną firmą promującą swoje oprogramowanie w smartfonach.

The Verge wskazuje na przykład na Samsunga, którego urządzenia (choć dużo wyżej wyceniane) są często doposażone w szereg zbędnych użytkownikowi aplikacji, których nie da się w prosty sposób usunąć. Niestety, w przypadku Xiaomi reklamy również w praktyce okazują się uciążliwe. Jak sugerują użytkownicy reddita, rezygnacja z rekomendacji, o których mowa w przytaczanym oświadczeniu, nie skutkuje zmniejszeniem liczby banerów. Możliwe, że problem zostanie rozwiązany dopiero wraz z kolejną aktualizacją MIUI.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)