bDZoefed
nanoCAD ikona

nanoCAD5.0 Build 2006

Pobierz program
wersja stabilna (32/64-bit)
zabezpiecz pobieranie

nanoCAD to profesjonalne i darmowe środowisko do tworzenia rysunków i dokumentacji technicznej 2D/3D. Oferuje ono wszystkie niezbędne narzędzia oraz funkcje do tworzenia i edycji obiektów wektorowych, zapewniając także wysoką kompatybilność z formatami DWG/DXF z najnowszej wersji AutoCAD-a.

bDZoefef

Program zbudowany został na bazie silnika ODA Teigha, co zapewnia kompatybilność i niemalże pełną obsługę projektów stworzonych przy użyciu konkurencyjnego oprogramowania. Wykorzystywany on jest z powodzeniem do tworzenia prac o różnym stopniu złożoności w takich gałęziach przemysłu jak budowa maszyn, architektura oraz projektowanie budynków, krajobrazów itp. Oprogramowanie wyposażone zostało w klasyczny interfejs graficzny, w dużym stopniu przypominający ten z alternatywnych rozwiązań.

nanoCAD wyposażony został w ponad 450 poleceń i komend, pozwalających wygodnie rysować i kreślić dokumentację techniczną. Nie zabrakło również narzędzi do tzw. rysowania precyzyjnego, a na szczególną uwagę zasługuje mechanizm warstw, dający możliwość kreowania nieograniczonej ilości obiektów na warstwach i ich łatwego zarządzania z poziomu wbudowanego menadżera.

Ponadto środowisko oferuje zaawansowane funkcje pracy z kartezjańskim i biegunowym układem współrzędnych, tworzenia dokumentacji tekstowej i jej dowolnego formatowania, automatycznego dostosowywania poszczególnych parametrów obiektu po zmianie jego geometrii, importu grafiki rastrowej (BMP, JPEG/JPG, PNG, TIF), dzielenia rysunku na bloki obiektów, wygodniejsze do wykorzystania w późniejszych projektach i wiele, wiele więcej. nanoCAD wspiera style wydruku CTB oraz STB.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.88 ocen
ProducentNanosoft
Liczba pobrań24 677
Data aktualizacji26 maj 2017
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
nanoCAD ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDZoefeK
bDZoeffb