Napisał te słowa w internecie. Polak skazany na pół roku więzienia

Napisał te słowa w internecie. Polak skazany na pół roku więzienia

Mężczyzna podżegający do nienawiści wobec osób LGBT trafi za kratki
Mężczyzna podżegający do nienawiści wobec osób LGBT trafi za kratki
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
01.09.2021 13:42

Homofobia w naszym kraju sięga zenitu. Strefy wolne od LGBT mają w głębokim poważaniu europejskie dotacje, a pseudopatrioci wciąż wylewają w internecie nienawiść na osoby, które najzwyczajniej chcą prowadzić szczęśliwe życie w Polsce. Teraz sąd w Bełchatowie skazał mężczyznę za nawoływanie do przemocy wobec osób nieheteronormatywnych.

"K***a pedaly pier***one łamać k***a pokolei" – takich słów na portalu społecznościowym użył mężczyzna o inicjałach M.B. Komentarz został zamieszony na fanpage’u należącym do europosła Patryka Jakiego.

Sąd Rejonowy w Bełchatowie 26 kwietnia br. skazał mężczyznę za publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa oraz znieważenie grupy ludności. Organ władzy sądowniczej nałożył na niego karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata, nadzór kuratora oraz grzywnę w wysokości 8 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Konrad Dulkowski, prezes OMZRiK, w rozmowie z serwisem Wirtualne Media zauważa, że taka decyzja sądu może odwieść od nawoływania do przemocy wobec osób nieheteronormatywnych. – Jeśli widzą, że ktoś poniósł karę, zdarza się, że jedni drugich przestrzegają: uważaj, bo ja już zapłaciłem karę, mam zasądzone prace społeczne. Im więcej się będzie o tym mówić, tym bardziej każdy taki wyrok będzie miał edukacyjny walor.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (409)