AndroidNarzędziaBateria i zarządzanie energiąNaptime
Naptime ikona

Naptime8.4.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Doze (Usypianie) to funkcja wprowadzona w Androidzie 6.0, pozwalająca znacząco zmniejszyć zużycie baterii w smartfonach. Gdy urządzenie pozostaje w bezczynności przez dłuższy czas, automatycznie usypia ona aplikacje działające w tle i ogranicza działanie usług sieciowych.

Naptime pozwala w pełni wykorzystać możliwości Doze, a nawet zastosować tę funkcję natychmiast, bez czekania na uaktywnienie przez system. Doze włącza się bowiem przynajmniej po dwóch godzinach bezczynności – najmniejsze poruszenie urządzeniem oznacza, że tracimy możliwość oszczędzania energii.

Na urządzeniach z rootem aplikacja pozwala włączyć agresywne usypianie – Doze będzie włączane zaraz po wygaszeniu ekranu, jednocześnie wyłączone zostaną sensory ruchu, tak by poruszanie telefonem nie wybudzało go z drzemki. Telefon wybudzany jest dopiero poprzez włączenie ekranu.

Naptime pozwala także selektywnie dostroić opcje oszczędzania energii dla poszczególnych komponentów systemu i zainstalowanych aplikacji. Jeśli zaś nie mamy roota, a chcemy skorzystać z możliwości agresywnego usypania, można wykorzystać tryb rootless. W tym celu trzeba aplikacji przyznać uprawnienie DUMP, z wykorzystaniem narzędzi Android Debug Bridge (adb) na komputerze.

Na Androidzie 6.0 z konsoli wydajemy polecenie:

adb -d shell pm grant com.franco.doze android.permission.DUMP

Na Androidzie 7.0 dodatkowo trzeba wydać polecenie:

adb -d shell pm grant com.franco.doze android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Uwaga: w trybie uśpienia dostarczane są jedynie powiadomienia o najwyższym priorytecie, brak dostępu do sieci, nie działają alarmy ani zaplanowane zadania. W ustawieniach Baterii można jednak wyłączyć tryb Doze dla poszczególnych aplikacji (Nie optymalizuj).

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań278
Data aktualizacji15 lut 2021
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Naptime ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)