Narzędzie do odblokowania Windows Phone 7 wkrótce w sprzedaży

Narzędzie do odblokowania Windows Phone 7 wkrótce w sprzedaży

20.07.2011 18:01, aktualizacja: 20.07.2011 18:46

9 dolarów - tyle będzie kosztować narzędzie do odblokowania Windows Phone 7. Co najciekawsze, kupimy je w... oficjalnym e-sklepie Microsoftu.

Narzędzie ChevronWP7 stworzone przez trzech hakerów (Rafaela Riverę, Longa Zhenga i Chrisa Walsha) powstało pod koniec ubiegłego roku. Jego zadaniem było wprowadzenie do systemu aplikacji, które nie są oficjalnie dostępne w e-sklepie Microsoftu. Początkowo ChevronWP7 dostępny był w Internecie, jednak na prośby pracowników firmy z Redmond, aplikacja została wycofana przez twórców. Microsoft zapowiadał wówczas, że skończy się tylko na zablokowaniu programu i w sumie słowa dotrzymał.

Narzędzie, które początkowo miało być udostępniane na zasadzie homebrew, ostatecznie trafi do e-sklepu z błogosławieństwem Microsoftu, ale już w płatnej wersji. Od której firma z Redmond pobierze stosowny procent. Tak więc z szumnie zapowiadanej współpracy między twórcami ChevronWP7 i Microsoftem zamiast ułatwień wyszły dodatkowe ograniczenia dla zwykłych użytkowników. Zadowoleni będą jedynie deweloperzy, którzy dotychczas musieli wykupywać roczny abonament w wysokości 99 dolarów za możliwość uruchamiania swoich aplikacji na fizycznym sprzęcie i umieszczania ich w Marketplace.

Można przypuszczać, że Microsoft próbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony 9 dolarów to znacznie mniej niż 99 dolarów. Powinno to skłonić większą liczbę deweloperów do tworzenia aplikacji na potrzeby nie najlepiej sprzedającego się Windows Phone 7. Firmie z Redmond zaś zależy na przyciągnięciu jak największej liczby twórców aplikacji do Marketplace. Z drugiej natomiast strony Microsoft na udostępnieniu stworzonego przez fanów ChevronWP7 zarobi dodatkowe pieniądze, bo aplikację kupi zapewne część zwykłych użytkowników. Szkoda tylko tych ostatnich, którzy liczyli na darmowe narzędzie do odblokowania swoich smartfonów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)