Narzędzie Opera Dragonfly już w finalnej wersji

Narzędzie Opera Dragonfly już w finalnej wersji

05.05.2011 11:43, aktualizacja: 05.05.2011 12:08

Opera Dragonfly, moduł ułatwiający tworzenie stron internetowych, jest już dostępny w wersji finalnej.

Opera Dragonfly to moduł dla deweloperów, który pozwala na debugowanie stron WWW, edycję DOM i inspekcję nagłówków HTTP bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Przez ostatnie 6 tygodni w zespole Opera Software trwały prace nad wydaniem jego stabilnej wersji. W ramach finalnego wydania modułu otrzymujemy kilka ciekawych narzędzi, jak chociażby funkcje ułatwiające tworzenie stron na potrzeby mobilnego Internetu. Dragonfly oferuje na przykład debugowanie stron z Opery Mobile. Dzięki zdalnemu debugowaniu możemy odwiedzić tworzoną witrynę z poziomu tabletu, telewizora czy innego urządzenia.

Inne funkcje oferowane przez Dragonfly to chociażby zaawansowane narzędzia doboru kolorów, debugowanie SVG czy sprawdzanie zmian czcionek i stylów na żywo. Otrzymujemy też takie narzędzia jak inspektor DOM czy debugger javascriptowy. Jedną z cech charakterystycznych modułu jest jego aktualizacja, a raczej... brak aktualizacji. Dragonfly jest hybrydową aplikacją webową, co oznacza między innymi, że nie trzeba jej samemu aktualizować, a co więcej zawsze jest kompatybilna z używanym wydaniem przeglądarki Opera.

Aby skorzystać z Opera Dragonfly należy w przeglądarce Opera kliknąć prawym przyciskiem, a następnie wybrać opcję Przegląd elementu. Najnowszą Operę można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)