Nawigacja Waze otrzymuje nową funkcję. Brakuje jej w Mapach Google

Nawigacja Waze otrzymuje nową funkcję. Brakuje jej w Mapach Google

Aplikacja Waze otrzymuje nową funkcje /fot. Pixabay
Aplikacja Waze otrzymuje nową funkcje /fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
13.08.2020 13:56

Waze, czyli mapy, korki i nawigacja na żywo, otrzymuje nową funkcję. Konkurent Map Google od teraz będzie informować o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego.

Mapy Google mają wielu konkurentów, ale ze względu na pre-instalacje ich na smartfonach z systemem Android, naturalnie zdobywają sporą przewagę. Wielu Polaków korzysta z aplikacji Yanosik, cieszącej się dość dobrą opinią. Głównie ze względu na możliwość dodawania komunikatów przez innych kierowców. Podobnie wygląda to w przypadku Waze.

Waze to teoretycznie konkurent Map Google, chociaż w praktyce od 2013 należy do Google. Alphabet Inc wykupił Waze Inc za 966 milionów dolarów. Aplikacja rozwija się jednak swoim życiem, niezależnie od rozwoju Map Google, co pokazują ostatnie zmiany.

Jak poinformowali 12 sierpnia twórcy Waze, od teraz podczas nawigowania otrzymamy komunikat o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego. Działanie aplikacji nowej funkcji sprawdzili i potwierdzili już redaktorzy serwisu Engadget. Powiadomienie pojawi się podczas zbliżania się do torów, oraz wyłączy się po ich przekroczeniu.

Mapy Google kontra Waze w Android Auto. Porównanie nawigacji GPS na wakacje.

Nowe rozwiązanie jest już dostępne w wielu krajach, w tym Polsce. Pozostałe państwa, na których można już korzystać z nowej funkcji Waze to: Wielkia Brytania, Włochy, Izrael, Brazylia, Kolumbia, Belgia, Węgry, Argentyna, Chile, Urugwaj, Indonezja, Malezja, Filipiny, Nowej Zelandia, Holandia, Irlandia oraz Stany Zjednoczone. Funkcję można również wyłączyć, otwierając Ustawienia>Wyświetlanie mapy> Raporty>Przejazd kolejowy.

Aplikację Waze na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)