WindowsArchiwumProgramy archiwalneNeed for Speed World

Need for Speed World

zabezpiecz pobieranie

Need for Speed World to jeden z najsłynniejszych tytułów w świecie gier wyścigowych, pozycja którą z pewnością zna każdy fan ścigałek i nie tylko. Need for Speed World to rewelacyjne wyścigi online dające możliwość sprawdzenia swoich zdolności w rywalizacji z graczami z całego świata.

Wyścigi samochodów po torach ulicznych to bez wątpienia esencja gry. Zanim jednak rozpoczniemy karierę w Need for Speed World musimy wpierw stworzyć kierowcę i zakupić nasz pierwszy samochód. Do wydania na ten cel mamy 20000 jednostek pieniężnych, resztę czyli 15000 możemy wykorzystać na tuning wozu podnosząc tym samym jego parametry.

Dostosowanie samochodu do własnych potrzeb jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących elementów gry. Tuning osiągów pozwala udoskonalać samochody, by uzyskiwały lepsze wyniki. Wykorzystując różne kombinacje silników, hamulców i innych części możemy wypracować idealną równowagę pomiędzy prędkością i charakterystyką prowadzenia, wszystko to po to, by stworzyć samochód idealnie dopasowany do unikalnego stylu jazdy każdego z nas.

Miejscem, w którym dokonujemy wszelkich zmian w naszym pojeździe jest tzw. kryjówka stanowiąca centralny ośrodek naszej działalności. To właśnie w tym miejscu możemy przesadzić naszego kierowcę do innego auta lub przykładowo kupić całkowicie nowe za gotówkę, którą zdobywamy po każdym zakończonym wyścigu. Obok dorobku gotówkowego niezwykle ważnym czynnikiem są punkty reputacji naszego kierowcy, które zdobywamy systematycznie za wygrywanie wyścigów, unikanie pościgów i przy pomocy kart losu szczęścia. To właśnie dzięki zwiększanej reputacji wchodzimy na coraz wyższe poziomy, gdzie odblokowywane są nowe zawody, samochody, opcje tuningowe oraz umiejętności kierowcy.

W grze dostępne są dwa rodzaje wyścigów, po torach na dystansie kilku okrążeń, są one zaznaczone na mapie przy pomocy okrągłych ikon oraz Sprinty - szybkie wyścigi z jednego miejsca na drugie, zaznaczone przy pomocy ikony strzałki. Zawody, w których możemy uczestniczyć są uzależnione od poziomu naszego kierowcy. W miarę awansowania na kolejne poziomy, pojawią się bardziej wymagające tory.

Do wyścigu możemy dołączyć na dwa sposoby: kliknąć ikonę zawodów, a następnie wybrać opcję „Teleportacji” i w ten sposób teleportować się bezpośrednio na miejsce wyścigu lub wybrać opcję „Dołącz", wyświetlone zostanie okno wyścigu, z którego można wybrać tryb jedno lub wieloosobowy. Przy okazji warto wspomnieć o bardzo istotnych opcjach Powerup stanowiących doskonały sposób na uzyskanie przewagi lub zostawienie rywali w tyle. Każda z opcji Powerup posiada określoną metodę działania, a korzystanie z nich w umiejętny sposób może niejednokrotnie i niespodziewanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Bardzo ciekawą odskocznią od typowego ścigania się po torach jest tryb Pościgu. W celu jego rozpoczęcia wystarczy staranować policyjny radiowóz, a u dołu ekranu pojawi się wskaźnik z podziałem na "Ucieczkę" i "Aresztowanie". W celu zdobycia jak największej liczby profitów należy wykończyć jak najwięcej radiowozów, a następnie zbiec z miejsca przestępstwa. Należy uciekać tak długo, aż wskaźnik u dołu ekranu zapełni się na niebiesko.

Świat wyścigów przedstawiony w Need for Speed World jest niezwykle bogaty i urozmaicony. System tuningowania maszyn, awansu do kolejnych poziomów stawia przed graczem niemałe wyzwania. Oprócz zwykłych umiejętności zręcznościowych związanych z prowadzeniem samochodu po torze niezbędne okażą się spryt oraz przebiegłość, albowiem mapy przedstawione w grze zawierają mnóstwo zakamarków i ciemnych uliczek, którymi niejednokrotnie dużo szybciej trafimy do celu dysponując nawet słabszym samochodem niż rywale.

Uwaga!

Producent zakończył wsparcie dla gry, w związku z tym jej serwery zostały wyłączone.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.320 ocen
Twoja ocena
ProducentEA Blackbox
Liczba pobrań32 744
Data aktualizacji6 maj 2011
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)