Netbooki z Chrome OS w drugiej połowie tego roku

30.03.2011 16:12, aktual.: 30.03.2011 16:34

Netbooki z systemem Chrome OS trafią do powszechnej sprzedaży najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku. Tak przynajmniej twierdzą producenci sprzętu.

Firmy takie jak Acer, Asustek Computer, Sony czy Samsung Electronics przygotowują się na wprowadzenie netbooków z Chrome OS za kilka miesięcy. Pierwotnie Google planował, że sprzedaż komputerów z jego systemem ruszy wcześniej - na początku 2011 roku. Najwyraźniej jednak firma nie jest na to gotowa. Jak dowiadujemy dzięki DigiTimes, netbooki będą wyposażone w procesory Intela albo Nvidii. Rozmiar ekranu komputerów przenośnych powinien mieścić się między 10 a 12 calami. Netbooki z Chrome OS mogą być zaprezentowane podczas targów Computex Taipei 2011 (31 maja do 4 czerwca).

Przypomnijmy, że Chrome OS został zaprezentowany w listopadzie 2009 roku. Natomiast w grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że został uruchomiony program pilotażowy, w ramach którego użytkownicy otrzymują netbooka CR-48 z Chrome OS w celach testowych. Google jak dotąd nie zdecydował się na szersze wprowadzenie swojego systemu. Pojawiały się nawet pogłoski, że firma zdecyduje się połączyć go ze znacznie popularniejszym Androidem, który od niedawna dostępny jest także dla tabletów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)