WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia diagnostyczne (dla specjalistów IT)NetCrunch
NetCrunch ikona

NetCrunch

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

NetCrunch to rozbudowane oprogramowanie do monitorowania infrastruktury IT w firmie. Jest rozwiązaniem bezagentowym i zawiera szereg sensorów, które nie wymagają instalacji dodatkowego oprogramowania na monitorowanych maszynach, natomiast znacznie rozszerzają zasięg pozyskiwanych metryk oraz statusów urządzeń lub aplikacji. Wykorzystując tylko dane do logowania, program automatycznie rozpoznaje typ urządzenia lub systemu operacyjnego oraz przypisuje mu jeden z ponad 150 gotowych do użycia pakietów monitorowania.

Oprogramowanie zdolne jest automatycznie wykrywać węzły IP, urządzenia i usługi sieciowe, prezentując później na liczne sposoby wszystkie zgromadzone informacje. Dostępna jest tu także obsługa dodatkowych skryptów i API. Oprogramowanie sprytnie zarządza komunikatami i alertami. Jeśli na przykład usługa HTTP przestanie na pewien czas odpowiadać, ale potem wróci do działania, zdarzenie może zostać jedynie odnotowane, bez konieczności uruchamiania alertu.

Podobnie monitorować można również zdarzenia, które z jakichś przyczyn nie wystąpiły, a także te nietypowe. Tu mowa jest na przykład o wielokrotnym, nieudanym logowaniu na konto uprzywilejowanego użytkownika w krótkim czasie lub poza godzinami pracy. Program pozwala w podobny sposób monitorować katalogi, pocztę e-mail, połączenia VoIP, routing, protokoły sieciowe i nie tylko.

Najnowsza wersja NetCrunch to ponad 1400 nowości: funkcji, zmian i poprawek błędów. Wśród nich istotna jest implementacja obsługi protokołu IPv6, nowe opcje przy monitorowaniu sieci rozproszonych oraz ulepszona obsługa SNMPv3. Aplikacja jest już także dostosowana do wymogów RODO – administratorzy dostają do dyspozycji narzędzie ułatwiające zarządzanie i przetwarzanie danych osobowych w firmach.

Uwaga

  • Edycja trial pozwala korzystać z pełnej funkcjonalności programu przez 14 dni, z możliwością prolongaty po kontakcie z producentem.
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań413
Data aktualizacji4 sie 2019
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
NetCrunch ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)