Netflix zyskuje użytkowników. Blokada dzielenia kont działa

Netflix zyskuje użytkowników. Blokada dzielenia kont działa

Netflix blokuje dzielenie kont
Netflix blokuje dzielenie kont
Źródło zdjęć: © Pexels | Anastasia Shuraeva
20.07.2023 13:40

Netflix skończył z możliwością współdzielenia kont. Gdy podjęto tę decyzję, wiele osób zastanawiało się, czy korporacja nie straci na tym ruchu. Okazuje się, że więcej osób decyduje się na wykupienie subskrypcji, niż na rezygnację z korzystania z serwisu.

Netflix poszedł na wojnę z osobami, które decydowały się na współdzielenie konta w celu obniżenia kosztów korzystania z usługi, przy jednoczesnym zapewnieniu sobie dostępu do wysokiej jakości obrazu. Dość powszechne były wypowiedzi, z których wynikało, że wiele osób ma zamiar zrezygnować z korzystania z serwisu po tak zdecydowanej decyzji odnośnie ucięcia możliwości dzielenia dostępu do końca. Dane wykazują jednak, że decyzja mogła się opłacać.

Redakcja serwisu The Verge przytacza dane na temat liczby użytkowników Netfliksa w drugim kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, że od kiedy firma zdecydowała się na uniemożliwienie współdzielenia konta, liczba użytkowników wzrosła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W skali świata liczba subskrybentów Netfliksa wzrosła o 5,9 mln w drugim kwartale 2023 r. Łącznie z usług serwisu korzysta teraz 238,3 mln użytkowników.

W wybranych krajach Netflix umożliwia dopłatę w celu umożliwienia dzielenia się kontem z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. W Kanadzie wynosi ona 7,99 dolarów kanadyjskich, w nowej Zelandii jest to 7,99dolarów nowozelandzkich. W Portugalii kwota wynosi 3,99 euro, a w Hiszpanii 5,99 euro. Zasady działania dzielenia konta zależą od kraju i planu, z którego korzystają określeni użytkownicy.

Nowy pomysł Netfliksa zakłada wskazanie podstawowej lokalizacji, w obrębie której użytkownicy będą mogli korzystać z usługi bez problemów. Firma twierdzi przy tym, że nadal będzie można z łatwością korzystać z usługi na urządzeniach mobilnych czy w podróży, lecz nie sprecyzowano, na jakiej zasadzie będzie to możliwe.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)