NEWTON Dictate ikona

NEWTON Dictate5

WindowsBiuroInne programy biuroweNEWTON Dictate
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Program NEWTON Dictate oferuje możliwość tworzenia dokumentów za pomocą własnego głosu – czyli dyktowania. Głos zostanie przetworzony na tekst w czasie dyktowania, ponadto można zapisać tekst wraz z nagraniem głosu do późniejszej edycji.

Obsługa programu jest dość intuicyjna. Okno główne składa się z widoku dokumentu oraz różnych palet z narzędziami, których rozszyfrowanie nie powinno sprawiać problemu. Przed rozpoczęciem nagrywania warto odsłuchać przykładowe nagranie i zajrzeć do instrukcji, co pozwoli opanować specyficzny sposób wstawiania znaków interpunkcyjnych w tekście – należy bowiem mówić „nawjas” jeśli chcemy wstawić nawias, „nowalinia” w miejscu, w którym nacisnęlibyśmy Enter i tak dalej. Słowa kluczowe można przejrzeć w słowniku i zmieniać w miarę potrzeby.

Program z czasem uczy się opanować konkretnego użytkownika, dlatego też jeśli ma z niego korzystać kilka osób na tym samym komputerze, warto utworzyć osobne profile dla każdego z nich. Słowa, których nie ma w słowniku, można dodać samodzielnie, podając pisownię i zapis fonetyczny.

Wyniki dyktowania są bardzo dobre. Jeśli zadbamy o odpowiedni mikrofon (program sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym) i ciszę w okolicy, nie ma najmniejszego problemu z zamianą mowy na tekst. Podczas korekty tekstu można odsłuchiwać nagranie dyktowania w przyspieszonym lub zwolnionym tempie. Podczas kopiowania możemy wybrać, czy zachowany zostanie tekst, dźwięk, czy dźwięk powiązany z tekstem. Jeśli w czasie dyktowania powinno być widoczne okno innego programu, można skorzystać z mini-dyktafonu – małego pływającego panelu z podstawowymi przyciskami, który pokaże przetworzony tekst.

Podstawowa wersja NEWTON Dictate START, przeznaczona przede wszystkim dla studentów, indywidualnych użytkowników i mniejszych przedsiębiorców, dostępna jest za 349 złotych. Według producenta wersja START umożliwia dyktowanie typowych dokumentów, korespondencji handlowej, umów, wykazów, prac semestralnych, opracowań i analiz. Słownik ogólny zawiera 300 000 najczęściej wykorzystywanych słów i wyrażeń. Częścią zestawu jest zestaw słuchawkowy firmy Sennheiser.

Wersja NEWTON Dictate BUSINESS kosztuje 2099 złotych i daje użytkownikom możliwość dyktowania typowych tekstów biznesowych, np. protokołów z negocjacji, zebrań, korespondencji biznesowej, analiz, artykułów czy raportów. Daje również możliwość dyktowania do programów zewnętrznych, transkrypcję wcześniej utworzonych nagrań dźwiękowych z dyktafonu oraz kompletne sterowanie głosowe włącznie z kierowaniem programami z pakietu MS Office. Również sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym.

Najbardziej zaawansowana wersja <a href+http://www.newtondictate.pl/professional.html">NEWTON Dictate PROFESSIONAL (Prawo i administracja publiczna) to rozszerzenie wersji BUSINESS o specjalistyczny słownik prawniczy, umożliwia więc dyktowanie dokumentów prawniczych, administracyjnych i biznesowych. Ta wersja kosztuje 4799 złotych, a w pudełku znajdziemy licencje na kilka komputerów oraz profesjonalny mikrofon USB Olympus RecMic DR-2200 wraz z aplikacją do zarządzania nagraniami.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań3 057
Data aktualizacji13 sty 2019
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
NEWTON Dictate ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)