WindowsBiuroInne programy biuroweNEWTON Dictate
NEWTON Dictate ikona

NEWTON Dictate5

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Program NEWTON Dictate oferuje możliwość tworzenia dokumentów za pomocą własnego głosu – czyli dyktowania. Głos zostanie przetworzony na tekst w czasie dyktowania, ponadto można zapisać tekst wraz z nagraniem głosu do późniejszej edycji.

Obsługa programu jest dość intuicyjna. Okno główne składa się z widoku dokumentu oraz różnych palet z narzędziami, których rozszyfrowanie nie powinno sprawiać problemu. Przed rozpoczęciem nagrywania warto odsłuchać przykładowe nagranie i zajrzeć do instrukcji, co pozwoli opanować specyficzny sposób wstawiania znaków interpunkcyjnych w tekście – należy bowiem mówić „nawjas” jeśli chcemy wstawić nawias, „nowalinia” w miejscu, w którym nacisnęlibyśmy Enter i tak dalej. Słowa kluczowe można przejrzeć w słowniku i zmieniać w miarę potrzeby.

Program z czasem uczy się opanować konkretnego użytkownika, dlatego też jeśli ma z niego korzystać kilka osób na tym samym komputerze, warto utworzyć osobne profile dla każdego z nich. Słowa, których nie ma w słowniku, można dodać samodzielnie, podając pisownię i zapis fonetyczny.

Wyniki dyktowania są bardzo dobre. Jeśli zadbamy o odpowiedni mikrofon (program sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym) i ciszę w okolicy, nie ma najmniejszego problemu z zamianą mowy na tekst. Podczas korekty tekstu można odsłuchiwać nagranie dyktowania w przyspieszonym lub zwolnionym tempie. Podczas kopiowania możemy wybrać, czy zachowany zostanie tekst, dźwięk, czy dźwięk powiązany z tekstem. Jeśli w czasie dyktowania powinno być widoczne okno innego programu, można skorzystać z mini-dyktafonu – małego pływającego panelu z podstawowymi przyciskami, który pokaże przetworzony tekst.

Podstawowa wersja NEWTON Dictate START, przeznaczona przede wszystkim dla studentów, indywidualnych użytkowników i mniejszych przedsiębiorców, dostępna jest za 349 złotych. Według producenta wersja START umożliwia dyktowanie typowych dokumentów, korespondencji handlowej, umów, wykazów, prac semestralnych, opracowań i analiz. Słownik ogólny zawiera 300 000 najczęściej wykorzystywanych słów i wyrażeń. Częścią zestawu jest zestaw słuchawkowy firmy Sennheiser.

Wersja NEWTON Dictate BUSINESS kosztuje 2099 złotych i daje użytkownikom możliwość dyktowania typowych tekstów biznesowych, np. protokołów z negocjacji, zebrań, korespondencji biznesowej, analiz, artykułów czy raportów. Daje również możliwość dyktowania do programów zewnętrznych, transkrypcję wcześniej utworzonych nagrań dźwiękowych z dyktafonu oraz kompletne sterowanie głosowe włącznie z kierowaniem programami z pakietu MS Office. Również sprzedawany jest z zestawem słuchawkowym.

Najbardziej zaawansowana wersja <a href+http://www.newtondictate.pl/professional.html">NEWTON Dictate PROFESSIONAL (Prawo i administracja publiczna) to rozszerzenie wersji BUSINESS o specjalistyczny słownik prawniczy, umożliwia więc dyktowanie dokumentów prawniczych, administracyjnych i biznesowych. Ta wersja kosztuje 4799 złotych, a w pudełku znajdziemy licencje na kilka komputerów oraz profesjonalny mikrofon USB Olympus RecMic DR-2200 wraz z aplikacją do zarządzania nagraniami.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań3 534
Data aktualizacji13 sty 2019
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
NEWTON Dictate ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)