Next Plus, czyli kolejne podejście do telewizji na smartfonie

Next Plus, czyli kolejne podejście do telewizji na smartfonie

28.11.2012 14:28, aktualizacja: 29.11.2012 14:00

Telewizja na urządzeniu przenośnym nie jest pomysłem nowym i rozwiązań typu VoD nie brakuje (ipla, TVN Player, Andrino Play i wiele innych), ale nadal mało jest aplikacji pozwalających oglądać programy telewizyjne na żywo. Jedną z takich propozycji jest właśnie Next Plus, który ruszy 4 grudnia.

Oglądanie odbywa się za pośrednictwem Internetu (opcjonalnie także połączenia 3G na urządzeniu mobilnym). Dostępne są aplikacje na tablety i smartfony z Androidem, lada dzień ukażą się także na urządzenia z jabłkiem (jeszcze czekają na zatwierdzenie w App Store) lub na telewizory typu Smart TV firmy LG, Panasonic i Samsung.

Obraz

Oglądanie będzie płatne, ale mamy do wyboru dwa abonamenty: 9,99 zł miesięcznie za 27 kanałów lub 24,99 zł miesięcznie za 70 kanałów. Na razie lista kanałów została podana jedynie dla tego najmniejszego abonamentu. Poza TVP, Polsatem, TVN, Eska TV, ATM Rozrywka, iTV i podobnymi programami, które znajdziemy także w multipleksach telewizji naziemnej, będzie można pooglądać na przykład rebel.tv, 4fun TV lub kanały przygotowane specjalnie na potrzeby tej usługi przez Next — Next Music, który będzie emitował tylko wideoklipy muzyczne, Next Young, który ma uczyć i bawić najmłodszych, oraz Next Lejdis i Next Man. Niektóre kanały mają być dostępne w jakości HD, firma planuje także nadawanie programów w 3D. Dodatkowo dostępna będzie typowa wypożyczalnia VoD, której oferta również nie jest niestety jeszcze dostępna. Podobno w bibliotece ma być 3,5 tysiąca pozycji. Bonusem jest podgląd z kamer oognet.pl

Aby skorzystać z jednej z ofert trzeba będzie założyć konto na stronie usługi i dokonać odpowiedniej płatności, a następnie zalogować się z poziomu aplikacji. 3 grudnia powinno się już dać przetestować usługę za darmo, od 4 grudnia powinniśmy móc kupić abonament.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)