NexTrack ikona

NexTrack2.5.4

iOSZdrowie i aktywnośćTreningNexTrack
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dzięki NexTrack możesz zamienić monitorowanie aktywności fizycznej w swoistą grę: aplikacja nie tylko pomoże w uprawianiu sportu, ale dodatkowo zmotywuje za sprawą rozbudowanego systemu rywalizacji z innymi użytkownikami. Dzięki niej można także zbierać punkty, a następnie wymieniać je na nagrody.

Wprowadzenie w świat sportu dodatkowych aspektów związanych z grywalizacją ma dodatkowo motywować, NexTrack podaje to natomiast w przyjemnej i łatwej w obsłudze formie. Aplikacja łączy w sobie cechy takich programów jak np. Endomondo, zawiera bowiem ogromną bazę ćwiczeń. Tylko te najczęściej wybierane to: koszykówka, jazda na rowerze, crossfit, bieganie i spacerowanie. Gdy rozpoczynamy monitoring aktualnego treningu możemy wybierać spośród wielu innych jak np. airsoft, aerobik, łucznictwo, golf, gimnastyka, judo czy karate. Dyscyplin zdecydowanie nie brakuje i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

O ile w wielu aplikacjach tego typu użytkownik musi samodzielnie zmotywować się do działania, o tyle w NexTrack jest to jedna z cech kluczowych aplikacji. Za każdy trening otrzymujemy punkty doświadczenia, podobnie jak w wielu grach komputerowych. Dzięki nim możemy uzyskać wyższe poziomy, a także medale. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynikami podzielić się ze znajomymi, bo aplikacja jest również swoistą siecią społecznością osób aktywnych fizycznie. Konta znajomych odnajdziemy za pomocą Twittera, Facebooka, skrzynki pocztowej, jak również listy kontaktów zapisanych w urządzeniu. Jedna z zakładek umożliwia przeglądanie listy najlepszych z grona bliskich nam osób, umożliwia również porównywanie wyników.

NexTrack nadaje się świetnie dla osób, które chcą schudnąć: oprócz czynników motywacyjnych znajdziemy tu również monitor wagi użytkownika i jej dziennik (dane są prywatne i niewidoczne dla innych osób), zbieranie informacji o nawodnieniu organizmu, a także monitor snu. Dzięki integracji z systemami mPOINTS i Lootsie użytkownicy mogą zbierać punkty za korzystanie z programu, a następnie wymieniać je na nagrody, choć te odbierać mogą jedynie mieszkańcy USA. Atutem aplikacji jest fakt, iż nie zakłada ona już na początku celów trudnych do zrealizowania. Na początku przypomina jedynie o kilkunastominutowej aktywności fizycznej w ciągu dnia, dzięki czemu pozwala wejść w świat sportu stopniowo, zgodnie z tempem każdego zainteresowanego i aktywności, które preferuje.

Aplikacja posiada dosyć rozbudowane opcje, które umożliwiają konfigurację powiadomień o wiadomościach od znajomych, zaczepkach i przyznanych dzięki treningom medalach. NexTrack pozwala na połączenie nie tylko z Facebookiem i Twitterem, ale również Google+ oraz Google Fit. Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydujemy się na zrezygnowanie z programu, konto usuniemy z poziomu aplikacji. Jedyną poważniejszą wadą programu jest brak języka polskiego. Dla chcącego nie będzie to jednak stanowiło przeszkody.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentNextApp, Inc.
Liczba pobrań44
Data aktualizacji11 cze 2015
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
NexTrack ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)