Niby zwykły kabel Lightning. Niezbędnik szpiega XXI wieku

Strona głównaNiby zwykły kabel Lightning. Niezbędnik szpiega XXI wieku
03.09.2021 17:59
Kable Lightning
Kable Lightning
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Mika Baumeister

Na pierwszy rzut oka wygląda jak najzwyklejszy kabel Lightning, ale zarazem prześle wszystkie Twoje dane do hakera oddalonego o ponad 2 km...

Jak donosi Vice badacz bezpieczeństwa skrywający się pod nickiem MG. MG zaprezentował swoją najnowszą rewizję hakerskich kabli Lightning O.MG pierwszy raz zaprezentowanych w 2019 roku. Te dostępne są do kupienia w sklepie HAK5 w cenie wynoszącej 139,99 USD za bazowy model lub 179,99 USD za wersję z keyloggerem.

Co ciekawe sam złośliwy chip zajmuje blisko połowę plastikowej osłony, a łączność z hakerem następuje poprzez generowany przez kabel hotspot Wi-Fi. Stamtąd za pomocą prostego interfejsu, już można nagrywać sekwencje wpisywane na klawiaturze. Dotyczy to wersji z keyloggerem, która potrafi zapisać do 650 000 znaków.

O.MG
Źródło zdjęć: © HAK5 | HAK5
O.MG

Co ciekawe nowa rewizja została też wyposażona tzw. funkcję geofencing pozwalającą na zatrzymanie transmisji jeśli kabel zniknie z zasięgu widzenia hakera, aktywowanie się dopiero jak znajdzie się w pobliżu celu oraz samozniszczenie jeśli tego wymaga sytuacja.

Jest to idealne narzędzie dla ludzi zajmujących się przeprowadzaniem testów systemów zabezpieczeń firm. My odradzamy korzystania z portów USB z miejsc pokroju autobusów, czy wiat przystankowych. Teraz należy się podwójnie zastanowić jeśli ktoś sugeruje użyczenie swojego kabla Lightning do ładowania iPhone'a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)