Niby zwykły kabel Lightning. Niezbędnik szpiega XXI wieku

Niby zwykły kabel Lightning. Niezbędnik szpiega XXI wieku

Kable Lightning
Kable Lightning
Źródło zdjęć: © Unsplash.com | Mika Baumeister
Przemysław Juraszek
03.09.2021 17:59

Na pierwszy rzut oka wygląda jak najzwyklejszy kabel Lightning, ale zarazem prześle wszystkie Twoje dane do hakera oddalonego o ponad 2 km...

Jak donosi Vice badacz bezpieczeństwa skrywający się pod nickiem MG. MG zaprezentował swoją najnowszą rewizję hakerskich kabli Lightning O.MG pierwszy raz zaprezentowanych w 2019 roku. Te dostępne są do kupienia w sklepie HAK5 w cenie wynoszącej 139,99 USD za bazowy model lub 179,99 USD za wersję z keyloggerem.

Co ciekawe sam złośliwy chip zajmuje blisko połowę plastikowej osłony, a łączność z hakerem następuje poprzez generowany przez kabel hotspot Wi-Fi. Stamtąd za pomocą prostego interfejsu, już można nagrywać sekwencje wpisywane na klawiaturze. Dotyczy to wersji z keyloggerem, która potrafi zapisać do 650 000 znaków.

O.MG
O.MG© HAK5 | HAK5

Co ciekawe nowa rewizja została też wyposażona tzw. funkcję geofencing pozwalającą na zatrzymanie transmisji jeśli kabel zniknie z zasięgu widzenia hakera, aktywowanie się dopiero jak znajdzie się w pobliżu celu oraz samozniszczenie jeśli tego wymaga sytuacja.

Jest to idealne narzędzie dla ludzi zajmujących się przeprowadzaniem testów systemów zabezpieczeń firm. My odradzamy korzystania z portów USB z miejsc pokroju autobusów, czy wiat przystankowych. Teraz należy się podwójnie zastanowić jeśli ktoś sugeruje użyczenie swojego kabla Lightning do ładowania iPhone'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)