Niedługo automatyczne aktualizacje w Adobe Readerze

Niedługo automatyczne aktualizacje w Adobe Readerze

09.04.2010 15:08

We wtorek 13 kwietnia Adobe udostępni nowe wersje programów Adobe Reader i Acrobat (9.3.2 i 8.2.2) dla Windowsa, a także Mac OS X. Jak zapowiedzieli przedstawiciele firmy, aplikacje będą wyposażone m.in. w automatyczną aktualizację.

Takie informacje podał Steve Gottwals z Adobe na blogu firmy. Dotychczas program jedynie informował o możliwości pobrania i instalacji aktualizacji. Dzięki nowemu rozwiązaniu będą one ściągane i instalowane bez pytania o zgodę użytkownika. Oczywiście, wcześniej musimy zezwolić aplikacji na stosowanie takiej metody. Nowe rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo narzędzi do przeglądania plików w formacie PDF. Jest o co walczyć, bo według rankingu F-Secure, Reader jest obecnie najbardziej wystawionym na ataki programem. Aż 48,87% ataków dokonywanych w zeszłym roku za pośrednictwem dokumentów było związanych z tą aplikacją. Nic więc dziwnego, że Adobe chce poprawić bezpieczeństwo Readera. Być może firma zdecyduje się też na częstsze wprowadzanie aktualizacji i poprawek.

Możliwość automatycznej aktualizacji zostanie wprowadzona wyłącznie w programach dostępnych dla systemu Windows. Takiej możliwości nie otrzymają właściciele komputerów Mac.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)