Niemcy mogą zasłaniać swoje posesje w Street View

19.08.2010 14:09, aktual.: 19.08.2010 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google umożliwił zasłanianie swoich posesji z materiałów dostępnych w ramach Street View. Niestety, tylko w Niemczech i tylko przez krótki czas.

Nowa funkcja dostępna jest na niemieckich stronach usługi Street View. Użytkownicy mogą za jej pomocą zasłonić swój dom czy inny budynek, jeśli został on sfotografowany i umieszczony w Internecie. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek, przy czym Google wprowadził kilka ograniczeń. Przede wszystkim swoją posesję można zasłonić do 15 września tego roku, a mogą to zrobić tylko obywatele Niemiec. Trudno nie zadać pytania, dlaczego Google pozwolił jedynie na taką możliwość naszym zachodnim sąsiadom? Czyżby było to związane z naciskami niemieckiego rządu w sprawie afery dotyczącej przechwytywania danych?

Przypomnijmy: pracownicy firmy z Mountain View wykonując u naszych zachodnich sąsiadów zdjęcia do Street View skanowali przy okazji sieci bezprzewodowe, zapisując m.in. adresy MAC access pointów. Na podstawie tych adresów można potem określać swoje położenie bez użycia GPS, bazując jedynie na znajdujących się w pobliżu sieciach. Google przyznał się do nielegalnego zbierania danych, co wywołało oburzenie wśród wielu osób, ale także władz państwowych. Niemcy zażądali przekazania wszystkich zebranych danych odpowiednim organom, w innych krajach domagano się wyjaśnień w tej kwestii.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)