Nikt nie gra w Call of Duty z Windows Store, więc Microsoft zwraca pieniądze

Nikt nie gra w Call of Duty z Windows Store, więc Microsoft zwraca pieniądze

09.11.2016 15:05

Posiadaczom konsol pozostają tylko przepychanki, nie mogą oni udowodnić mierząc się podczas wirtualnego pojedynku, że produkt Microsoftu czy Sony jest lepszy. Nie jest możliwy wspólny multiplayer. Okazało się jednak, że nawet członkowie PC Master Race mogą zostać podzieleni – najnowsze Call of Duty ze sklepu Windows 10 nie współpracuje z innymi wersjami na PC. Microsoft jednak nie robi problemów podczas zwrotu pieniędzy.

W Windows 10 znajdziemy sklep z aplikacjami. Oprócz uniwersalnych apek, dostępne są w nim także gry, w tym tytuły AAA. Najnowsza odsłona Call of Duty zatytułowana Infinite Warfare wraz z odświeżoną wersją Modern Warfare, pojawiły się w Windows Store. Produkcje dostępne są również na platformie Steam. Niestety, obie wersje mimo iż pojawiły się na PC, nie współpracują ze sobą.

Obraz

Gracze, którzy kupili nowe Call of Duty w sklepie na Windows 10, nie mogą grać online z osobami posiadającymi kopię ze Steam. Jak łatwo się domyślić, znacznie popularniejsza jest edycja Steam, a osoby, które wybrały sklep Microsoftu, skarżą się na pustki na serwerach – brakuje graczy do wspólnych pojedynków. Warto dodać, że wersje pudełkowe Call of Duty podpięte są pod Steama, a także to właśnie Steam jest sporo popularniejszy, również na Windows 10. Tylko nieliczni sięgają po sklep z aplikacjami.

Użytkownik Reddita napisał, że jego młodszy brat kupił specjalną edycję Call of Duty za pośrednictwem Windows 10 Store. Natomiast on posiadał kopię ze Steama. Próba wspólnego zagrania skończyła się niepowodzeniem, wersja ze sklepu Microsoftu nie odszukiwała dostępnych serwerów utworzonych przez klientów Steam. Ponadto serwery świeciły pustkami, czego nie można powiedzieć o edycji ze Steama.

Na szczęście Microsoft zareagował wzorcowo. Użytkownik Reddita wspomina, że ze zwrotem pieniędzy nie było żadnych problemów, a cały proces był banalnie prosty i szybki. To dobra wiadomość, ale nie możemy zapominać o poważniejszym problemie. Czy Windows 10, czyli system mający połączyć różne typy urządzeń, podzieli graczy PC na dwa obozy?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)