Nintendo NX to Nintendo Switch: pierwszy film prezentujący konsolę 2 w 1

Nintendo NX to Nintendo Switch: pierwszy film prezentujący konsolę 2 w 1

20.10.2016 19:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od ponad roku wiadomo, że Nintendo pracuje nad nową konosolą, która dotąd nazywana była NX. Oprócz tego wiadomo było o bardzo niewiele, pojawiały się jedynie przecieki o mobilnym urządzeniu na kartridże. Dziś o nowej konsoli Nintendo, która nosić będzie finalnie nazwę Nintendo Switch, wiemy już znacznie więcej, dzięki pierwszej filmowej zapowiedzi.

W dużej mierze prawdziwe okazały się wcześniejsze plotki – Switch, co poniekąd zawiera się w samej nazwie, będzie mógł być zarówno konsolą stacjonarną, jak i mobilną. W drugim wariancie przypomina średniej wielkości tablet. Umieścić go można w stacji dokującej, która podłączona będzie do zewnętrznego ekranu.

First Look at Nintendo Switch

Interesująco prezentuje się także kontroler Joy-Con, który będzie rozkładany na dwie połowy. Umożliwi to zamontowanie jego modułów na tablecie lub złączenie ich w jeden pad, gdy użytkownik zechce pograć na większym ekranie.

Joy–Con Grip przyda się także do gry wieloosobowej. Nic nie stoi na przeszkodzie by dwie osoby grały na dzielonym ekranie za pomocą dwóch niepołączonych modułów – połowa kontrolera ma wystarczyć do rozgrywki. Takie rozwiązanie prezentuje się rzeczywiście interesująco. Nintendo będzie także sprzedawało tradycyjne pady, Nintendo Switch Pro Contoller.

Obraz

Jeżeli chodzi o samą dystrybucję gier, to również potwierdziły się plotki o kartridżach – na filmie widoczny jest nośnik przypominający kartę pamięci. Najpewniej jednak gry będzie można także zdobyć w ramach dystrybucji cyfrowej.

Wciąż jednak niewiele wiemy o specyfikacji nowej konsoli Nintendo. Jasnym jest, że urządzenie zostanie wyposażone w układ stworzony przez Nvidię, film nie odpowiada jednak na pytanie, czy będzie to Tegra X1 czy też nowy układ. Wiemy tylko, że procesor bazuje na tej samej architekturze, co najbardziej wydajne karty GeForce’a. Premiera nowej konsoli już w marcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)