Nintendo Switch: nowy model z ekranem OLED i obsługą 4K w tym roku

Nintendo Switch: nowy model z ekranem OLED i obsługą 4K w tym roku

fot. Erik Mclean
fot. Erik Mclean
04.03.2021 10:02

Konsola Nintendo Switch mimo swoich 4 lat nadal kapitalnie sprzedaje się na rynku, na którym już mamy takie potężne, nowe sprzęty, jak PlayStation 5 i Xbox Series X. Najnowszy raport Bloomberga ujawnił, że Nintendo w tym roku ma wydać nową wersję swojej hybrydowej (przenośnej i podpinanej pod TV) konsoli. Co ważne, ma ona posiadać ekran OLED i obsługiwać rozdzielczość 4K.

Doniesienia o usprawnionej wersji Nintendo Switch cyrkulowały w internecie już od kilku lat. Nasiliły się one w 2020 r., gdy także Bloomberg ujawnił pierwsze konkrety na ten temat.

Z najnowszych doniesień portalu biznesowo-technologicznego wynika, że nowy Switch ma posiadać większy, 7-calowy ekran (dotychczasowy standardowy model miał 6,2-calowy) typu OLED.

Nowy wyświetlacz ma również odznaczać się rozdzielczością 720p (prawdopodobnie w trosce o życie baterii), ale po podpięciu do telewizora dzięki konsoli będzie można osiągnąć rozdzielczość 4K Ultra HD.

Ten ostatni fakt jest o tyle istotny, że muszą za tym stać także ulepszone komponenty wewnętrzne, tj. więcej pamięci RAM, szybszy procesor i mocniejszy układ graficzny. Nie było jednak o nich mowy w raporcie Bloomberga.

Producentem ekranów OLED dla nowego Switcha ma być Samsung, który ma rozpocząć masową produkcję wyświetlaczy w czerwcu 2021 r. w liczbie miliona sztuk miesięcznie.

Wydanie nowego modelu Switcha z większą mocą może posłużyć przedłużeniu zainteresowania konsolą. Szczególnie wtedy, gdy rozdzielczość 4K, płynność 60 klatek na sekundę i bardzo szybkie wczytywanie gier stało się już u innych konsol normą, a Switch - choć sprzedaje się świetnie - coraz bardziej od tych standardów odbiega.

Do tej pory na całym świecie Nintendo Switch rozszedł się w nakładzie ok. 80 milionów egzemplarzy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)