Nintendo Switch: setki tysięcy złamanych kont. Firma interweniuje

Strona głównaNintendo Switch: setki tysięcy złamanych kont. Firma interweniuje
24.04.2020 16:27
Jeśli masz Nintendo Switch, jak najszybciej załóż weryfikację dwuetapową, fot. achiwit/Shutterstock
Jeśli masz Nintendo Switch, jak najszybciej załóż weryfikację dwuetapową, fot. achiwit/Shutterstock

Z racji niedawnych doniesień o przejmowaniu kont Nintendo Switch przez osoby postronne, stworzyliśmy poradnik mówiący jak się przed tym zabezpieczyć. Teraz problem potwierdziło oficjalnie Nintendo i ujawniło jego skalę.

bEDcEzTp

Komunikat japońskiego ramienia Nintendo z 24 kwietnia 2020 sugerował, że ostatnio mogło dojść do naruszenia aż 160 000 kont Nintendo. W późniejszej informacji Nintendo UK z tego samego dnia tamtejsza filia podała, że nie doszło jednak do złamania żadnych baz danych firmy.

Niemniej jednak Nintendo postanowiło zainterweniować i zablokować możliwość logowania się tzw. Nintendo Network ID (NNID), starszą metodą uwierzytelniania używaną jeszcze za czasów WiiU i 3DS.

Japoński oddział firmy przyznał również, że mogło dojść do nieautoryzowanych zakupów przy kontach z powiązanymi metodami płatności. Nintendo, tak jak i redakcja dobrychprogramów poleca jak najszybsze aktywowanie weryfikacji dwuetapowej na swoim koncie.

bEDcEzTr

[frame]Jak zastosować weryfikację dwuetapową na Nintendo Switch pisaliśmy w tym poradniku. Wymaga to aplikacji Google Authenticator.[/frame]

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bEDcEzUn