r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Authenticator 5.00

Strona główna Android Dom Zarządzanie usługami

Google Authenticator to aplikacja dzięki której urządzenie mobilne zamienia się w token dla zwiększenia bezpieczeństwa kont usług internetowych. Założeniem jest sparowanie z usługami internetowymi wymagającymi weryfikacji dwuetapowej, a następnie generowanie kodów stanowiących dodatkowe poświadczenie obok hasła dostępowego.

Galeria programu

Chociaż sam producent sugeruje nam używanie tego tokenu w wypadku konta Google, można go z powodzeniem zastosować również w wypadku zupełnie innych usług np.: innych kont Google, konta Microsoft (Outlook.com), serwisów Wordpress i Drupal (o ile korzystają z odpowiednich wtyczek), a także chmury internetowej Dropbox czy usługi Amazon Web Services.

r   e   k   l   a   m   a

Nowe konta do obsługi użytkownik dodaje poprzez zeskanowanie kodu QR, lub wpisanie specjalnego klucza wygenerowanego przez aplikację zewnętrzną. Token ten przy generowaniu wykorzystuje aktualny czas i nie potrzebuje połączenia z siecią (działa nawet w trybie samolotowym). W wypadku problemów z używaniem kodów, możliwa jest synchronizacja i korekta czasu w kodach.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Do konta Google zalogujesz się bez hasła

9
DOBREPROGRAMY 28.12.2015 | Łukasz Maślanka

Dostęp do usług Google bez podania hasła? To wkrótce będzie możliwe. Google testuje rozwiązanie, które pozwala zalogować się do jego usług bez użycia hasła, za to przy pomocy synchronizacji danych między przeglądarką w latopie i smartfonem z Androidem. O testach nowego sposobu logowania do konta Google poinformował jeden z użytkowników Reddita o nicku rp1226, który został zaproszony do wypróbowania nowego mechanizmu zabezpieczeń. Google pracuje nad nową formą weryfikacji dwuetapowej. Bardzo dużą rolę do odegrania będzie miał smartfon pracujący na Androidzie. Przypuszczalnie to Usługi Google…

Nowa wersja aplikacji Google Authenticator z obsługą systemu Android Wear

0
OPROGRAMOWANIE 09.12.2015 | Łukasz Maślanka

W Google Play Store jest już dostępna zaktualizowana wersja aplikacji Google Authenticator, która generuje kody do logowania dwuetapowego. Program doczekał się wsparcia dla urządzeń z systemem Android Wear. Po aktualizacji, Google Authenticator pozwala wygenerować kod do logowania np. na konto Google, do Facebooka, Dropboxa lub Wordpressa bezpośrednio z inteligentnego zegarka pracującego pod kontrolą googleowego systemu na smartwatche. Aplikacja zyskała też nową ikonę oraz wygląd, utrzymane w estetyce Material Design. Programiści Google wprowadzili też liczne poprawki, zwiększające…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.