Nitro PDF Reader - nowy, bezpłatny i rozbudowany czytnik PDF

Nitro PDF Reader - nowy, bezpłatny i rozbudowany czytnik PDF

26.05.2010 14:35

Firma Nitro PDF Software wydała wersję beta nowego, darmowego programu Nitro PDF Reader do czytania i częściowej edycji plików PDF dla systemu Windows.

Adobe Reader od jakiegoś czasu nie cieszy się dobrą opinią zarówno wśród specjalistów jak i zwykłych użytkowników. Jest obecnie najbardziej wystawionym na ataki programem. W rankingu F-Secure wyprzedził nawet Microsoft Word, który dotychczas był najchętniej wybieranym przez cyberprzestępców celem. Aż 48,87% ataków dokonanych za pośrednictwem dokumentów związanych było w zeszłym roku z Adobe Readerem. Nic dziwnego, że kolejne firmy proponują własne rozwiązania przeznaczone do odczytywania i tworzenia plików PDF. Dotychczas jednym z najpopularniejszych, darmowych rozwiązań był Foxit Reader. Najnowsze narzędzie, jakie pojawiło się w naszej bazie, to Nitro PDF Reader - rozbudowany bezpłatny czytnik dokumentów PDF.

Nitro PDF Reader obok podstawowych funkcji umożliwia dodawanie komentarzy do tekstu, adnotacji czy oznaczeń podczas pracy nad dokumentem w grupie. Program posiada intuicyjny interfejs wzorowany na pakiecie Microsoft Office. Nitro PDF Reader obsługuje ponad 300 różnych formatów, które można importować do pliku i przekształcać w PDF. Dodawanie materiałów może odbywać się za pomocą komendy "przenieść-upuść", bądź w standardowy sposób. Kolejne funkcje to możliwość dodawania sygnatur i podpisów, pobieranie z dokumentów PDF obrazków i tekstu, a także dokładne umiejscowienie adnotacji w pliku. Co więcej, na komentarze zamieszczone w tekście można odpowiadać. Można także zmieniać kroje, kolor i wielkość czcionek, podświetlenia oraz dopasowywać tekst do rozmiarów dokumentu.

Program Nitro PDF Reader można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Biuro -> Przeglądarki dokumentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)