Nokia: Koniec z Symbianem dopiero w 2016 roku

Nokia: Koniec z Symbianem dopiero w 2016 roku

27.05.2011 13:14

Mimo umowy z Microsoftem na produkcję smartfonów z Windows Phone 7, Nokia nie ma zamiaru na razie porzucać własnego systemu. Będzie go wspierać przynajmniej do 2016 roku.

Taką odpowiedź na pytania o kontynuację rozwoju systemu dał Stephen Elop, szef fińskiej firmy. W wywiadzie dla Anny Shipley CEO Nokii stwierdził, że na razie rozwój Symbiana będzie kontynuowany. Umowa z Microsoftem jest bardzo ważnym wydarzeniem dla Nokii, niemniej firma nie zamierza całkowicie odcinać się od własnego sytemu. Czyżby Elop nie był pewien sukcesu Windows Phone 7? Oczywiście duży wpływ na kontynuację wspierania Symbiana mają zobowiązania Nokii, która przez pewien czas musi jeszcze dostarczać swoim klientom aktualizacji oprogramowania.

Wcześniej jeden z pracowników Nokii twierdził, że rozwój Symbiana powinien zakończyć się najpóźniej za 2 lata. Wygląda na to, że fińska firma nie ma zamiaru tak wcześnie rezygnować ze swojego systemu. W międzyczasie planowane jest wydanie jeszcze kilkudziesięciu modeli telefonów z Symbianem - w dużej mierze na rynek azjatycki. Wygląda na to, że minie jeszcze sporo czasu, zanim Nokia definitywnie porzuci swój system. Pytanie tylko, czy taka strategia wyjdzie na dobre firmie?

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)