Nokia wycofuje N9 z systemem MeeGo także z Niemiec

12.08.2011 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfony Nokii z systemem MeeGo nie pojawią się w kolejnym państwie. Fińska firma skreśliła właśnie ze swojej listy Niemcy.

Nasi zachodni sąsiedzi nie będą jedynymi, do których nie trafią smartfony z opartym na Linuksie systemie MeeGo. Wcześniej informowaliśmy, że Nokia nie wprowadzi telefonów N9 również na obszarze Stanów Zjednoczonych i Kanady. W zamian za to w wymienionych krajach pojawią się urządzenia z systemem Microsoftu - Windows Phone. Poza nimi MeeGo nie zostanie wprowadzony najprawdopodobniej w takich państwach jak Wielka Brytania, Austria czy Szwajcaria. W takim razie, gdzie się pojawi?

Być może bardziej zasadnym byłoby w tej chwili pytanie, do kogo właściwie Nokia chce trafić ze smartfonami wyposażonymi w MeeGo? W udzielonym w czerwcu wywiadzie szef firmy, Stephen Elop, przyznał, że po wprowadzeniu N9 zamierza przede wszystkim skupić się na wdrażaniu Windows Phone 7, który ma pojawić się na mocy umowy zawartej w lutym z Microsoftem. Nie będzie natomiast dalszych prac nad rozwojem systemu MeeGo.

Problem w tym, że system firmy z Redmond na razie sprzedaje się fatalnie, co przyznał nawet Steve Ballmer. Nokia również jest w dołku, tracąc dotychczas mocną pozycję na rynku. Firma zanotowała w tym kwartale niemal 500 mln euro strat operacyjnych i z niepokojem patrzy w przyszłość. Wycofując się z MeeGo fińska firma zdaje się odrzucać deskę ratunkową, która mogłaby pomóc, gdyby projekt z Windows Phone 7 nie wypalił. Oficjalna data premiery N9 z systemem MeeGo przewidywana jest obecnie na 23 września tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)