Notatki w Messengerze. Jak włączyć nową funkcję?

Notatki w Messengerze. Jak włączyć nową funkcję?

Notatki w Messengerze
Notatki w Messengerze
Źródło zdjęć: © Pixabay
15.11.2023 11:54, aktualizacja: 15.11.2023 14:08

Użytkownicy Messengera mogą korzystać z nowej funkcji. Notatki mogą niektórym przypomnieć czasy Gadu-Gadu i ustawiania opisów. Czy to nowość, której potrzebowaliśmy?

Meta wprowadza kolejną nowość w komunikatorze Facebooka. Użytkownicy Messengera otrzymali możliwość korzystania z tak zwanych notatek, czyli odpowiednika m.in. dobrze znanych opisów z Gadu-Gadu. Wygląda na to, że internet zatoczył pewne koło i kolejne pokolenie internautów będzie miało okazję wykazywać się kreatywnością w opisach, to jest notatkach.

Niektórzy polscy internauci mogli zauważyć, że przy zdjęciach profilowych ich znajomych pojawiły się "chmurki" z krótkimi tekstami. Notatki, które można ustawiać w Messengerze, mogą mieć maksymalnie 60 znaków i są krótkimi wiadomościami, które widzą wszyscy znajomi osoby, która ową notatkę ustawiła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Gdy ci smutno, gdy ci źle, napisz do mnie na… Messengerze?"

Aby korzystać z najnowszej funkcji Messengera, konieczne jest pobranie najnowszej wersji aplikacji. Wydaje się, że nie każdy w Polsce ma jeszcze dostęp do korzystania z notatek. Możliwe zatem, że nowa funkcja jest wdrażana dla kolejnych kręgów użytkowników i niektórzy będą musieli poczekać jeszcze kilka dni, zanim będą mogli z niej skorzystać.

Notatki na Messengerze. Jak włączyć?

Korzystanie z notatek w aplikacji Messenger jest proste. Przy zdjęciu profilowym pojawi się chmurka z symbolem "+". Po jego kliknięciu zostaniemy przeniesieni do ekranu, w którym można wpisać notatkę. Może ona zawierać dowolny tekst, w tym emoji, pod warunkiem że nie będzie dłuższa niż 60 znaków.

Ustawiona notatka będzie wyświetlać się przez 24 godziny od momentu jej aktywacji. Użytkownik ma możliwość wycofania jej w dowolnym momencie przed upływem 24 godzin.

Co sądzicie o funkcji notatek w Messengerze? Myślicie, że cofniemy się w czasie do "śmiesznych" lub "głębokich" opisów, rodem z czasów Gadu-Gadu, czy jednak charakter internautów zmienił się na tyle, że wykorzystanie notatek będzie znacznie mniej "kreatywne"?

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)