Novell: Nie jesteśmy na sprzedaż

22.03.2010 12:33

Amerykańska firma Novell specjalizująca się w sieciowym oprogramowaniu nie zgodziła się na możliwość zakupu ze strony Elliott Associates. Firma miała być przejęta za 2 mld dolarów.

Elliott Associates, amerykański fundusz hedgingowy, oferował Novellowi 5,75 dolarów za każdą akcję. To nieco więcej, niż obecnie są warte - w miniony piątek akcje Novella kosztowały 5,64 dolarów za sztukę. Elliott Associates jest już w posiadaniu 8,5% akcji. Za całą firmę zajmującą się m.in. rozwojem dystrybucji Linuksa openSUSE, Elliott Associates oferował 2 mld dolarów - jak widać, za mało. Novell nie tylko odrzucił propozycję, ale w dość ostrych słowach nazwał ją nieproszoną, a także niedostateczną. Być może przedstawiciele firmy liczyli na nieco wyższą sumę. Ostatecznie nie wyjaśniono jednak, z jakich powodów oferta została odrzucona.

Novell powstały w 1983 r. zajmuje się technologiami internetowymi, szczególnie sieciowymi systemami operacyjnymi. Firma rozwija takie projekty jak SUSE, openSUSE czy Novell ZENworks (zarządzanie systemami serwerowymi i komputerami). Na początku tego roku akcje korporacji warte były 4,20 dolarów za sztukę, by w minionym tygodniu osiągnąć 5,64 dolarów za akcję. Plotki o przejęciu Novella pojawiały się już w zeszłym roku, jednak zostały one stanowczo zdementowane przez firmę - informowaliśmy o tym w czerwcu 2009 r.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)