Nowa aplikacja do płacenia za tankowanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Nowa aplikacja do płacenia za tankowanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze01.02.2018 18:17
Nowa aplikacja do płacenia za tankowanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze

Na rynku pojawiło się kolejne rozwiązanie, które może ułatwić życie kierowcom. Szczególnie tym, którzy konieczność uiszczenia opłaty za paliwo na stacji benzynowej uważają za niepotrzebną stratę czasu. Rozwiązaniem tego problemu może być aplikacja JustDrive, która właśnie pojawiła się na Androida oraz iOS-a i pozwala płacić za zatankowane paliwo bez konieczności stania w kolejce.

Wystarczy więc odwiedzić stację benzynową, następnie zatankować dowolne paliwo, zeskanować kod QR z dystrybutora i odjechać. Koszt zostanie automatycznie naliczony przez aplikację i rozliczony później. Program pozwala w ten sposób zapłacić za paliwo kupione na Orlenie oraz stacjach Bliska w Polsce, Niemczech i Czechach – łącznie jest to 2,5 tysiąca stacji, z czego większość znajduje się w naszym kraju. Twórcy deklarują jednak, że rozmowy z kolejnymi koncernami są już prowadzone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na ten moment oferta stacji nie jest jednak jedynym ograniczeniem. Póki co z oferty mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy – jak informuje serwis Cashless, przeszkodą jest w tym przypadku polskie prawo, które nakłada obowiązek przekazania kupującemu papierowego dowodu zakupu paliwa, jeśli jest osobą fizyczną. Ten przepis nie dotyczy jednak firm. W JustDrive zbieramy więc koszty, a na koniec miesiąca wystawiona zostanie zbiorcza faktura.

Co ciekawe, również w tym zakresie (aby docelowo udostępnić aplikację także prywatnym klientom) są już toczone rozmowy z rządem. Cashless zwraca przy tym uwagę na plany dotyczące wprowadzenia elektronicznego paragonu, który mógłby stanowić rozwiązanie problemu. Póki co jednak aplikacja pozostaje ofertą dostępną tylko dla firm.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby zachęcić do korzystania z programu, twórcy przygotowali na start ofertę tankowania za 5 groszy mniej na litrze oraz zyskiwania dodatkowych bonusów za polecanie aplikacji kolejnym klientom. W ten sposób możliwe ma być tankowanie nawet za połowę pierwotnej ceny. JustDrive można już pobierać za pośrednictwem naszego katalogu w wersji dla Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)