Nowa funkcja w Google Maps. Nareszcie można zmienić nudną ikonkę nawigacji

fot. Oskar Ziomek
fot. Oskar Ziomek
Arkadiusz Stando

13.10.2020 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Mapach Google sporo się pozmieniało w ciągu ostatnich lat, ale jeden element pozostał nietknięty. Ikona przedstawiająca użytkownika podczas nawigacji to niebieska strzałka. Teraz można zmienić ją na samochód.

Niedawno w sieci pojawiły się informacje o planowanym wprowadzeniu do Google Maps dodatkowego asystenta jazdy. Nowy interfejs przypomina trochę Android Auto, ale jest całkowicie oparty o aplikację Mapy. Pozwoli między innymi na łatwiejsze przełączanie okien między aplikacjami, czyli dostęp na przykład do Spotify z poziomu apki Google.

Niestety, póki co na takie nowości pozostaje nam czekać. Zamiast tego, Google wprowadza do Map zmiany kosmetyczne. Ikonę strzałki nawigującej po mapie możemy teraz zmienić na jeden z trzech samochodów. Google sam nie pochwalił się wprowadzaniem takich zmian, a zauważył je jeden z internautów.

Jak zmienić ikonkę w Google Maps?

Opcja najprawdopodobniej pojawiła się w Mapach Google już w weekend i jest dostępna także w Polsce. Aby zmienić ikonę nawigacji, należy ustawić losową trasę i rozpocząć nawigację, wybierając drogę dla auta. Następnie wystarczy dotknąć strzałkę i pojawi nam się opcja "wybierz ikonę pojazdu". Do wyboru mamy czerwonego sedana, żółtego SUV-a i zielonego pickupa.

Obraz

Według strony pomocy Google, funkcja nie jest jeszcze dostępna. Jednak w redakcji już ją otrzymaliśmy, więc raczej każdy powinien ją mieć. Czy jest szał? Nie bardzo. Dla porównania, Waze oferuje jedenaście rodzajów pojazdu do wyboru. A wśród nich jest nawet Batmobil. Są też lepiej dopracowane pod względem estetycznym.

Obraz

Aplikację Google Maps na Androida oraz iOS można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)