Nowa Opera na Androida: agregator wiadomości i odświeżony wygląd

Nowa Opera na Androida: agregator wiadomości i odświeżony wygląd

30.11.2017 17:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest nowa wersja mobilnej Opery przeznaczonej na na Androida. Największą nowością jest przebudowany agregator wiadomości – najświeższe informacje mogą być odtąd wyświetlane z podziałem pod zakładkami. Odświeżony został także nieco sam interfejs androidowej odsłony Opery.

Nowy wygląd pustej karty podzielony został na dwie sekcje – w górnej znalazły się przyciski prowadzące do ulubionych (czy też reklamowanych przez producenta przeglądarki) stron, zaś niżej możemy przeglądać artykuły. Nie są to oczywiście przypadkowe treści z Internetu, lecz materiały wyselekcjonowane na podstawie dotychczasowej aktywności użytkownika. Ponadto może on także wybrać interesujące go tematy (ale już nie media) w ustawieniach przeglądarki.

Obraz

Po przejściu na stronę artykułu możliwe z poziomu pasku adresu włączenie trybu czytania. Wówczas wczytane zostaną style, które nie tylko pozytywnie wpłyną na przejrzystość tekstu, ale także upodobnią go do odświeżonego interfejsu poprzez stosowanie takiego samego koloru dla akcentów i linków.

Mimo że twórcy przeglądarki w komunikacie sporo uwagi poświęcają nowemu interfejsowi, to tak naprawdę zmiany są kosmetyczne. Poza kolorem akcentów przebudowano także wygląd i zawartość menu głównego, wyświetlanego po pacnięciu przycisku z logo przeglądarki. Operę na Androida można znaleźć w naszej bazie oprogramowania. Najnowsza wersja jest udostępniana falowo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)