r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera na Androida

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Opera dla systemu Android to przeglądarka wspierająca nowoczesne technologie i rozwiązania stosowane na stronach internetowych, a zarazem bardzo prosty i intuicyjny interfejs użytkownika. Oprócz wysokiej kompatybilności i wydajności oferuje ona także obsługę kart, przeglądanie w trybie prywatnym oraz kompresję przeglądanych stron w celu oszczędności transferu pakietowego.

Galeria programu

Główne okno aplikacji to tzw. szybkie wybieranie. Dzięki niemu użytkownik ma dostęp do najczęściej otwieranych witryn. Podczas ich przeglądania, może dodać witrynę do tego widoku, poza tym aplikacja nie posiada oddzielnej opcji odpowiadającej zakładką. Z lewej strony znajduje się historia przeglądania, która jest grupowana według adresów tj. jeśli odwiedzone zostało wiele podstron jednej witryny, będą one stanowiły jeden, rozwijany zapis. Prawa strona została przeznaczona na funkcję „Odkrywaj”, w której prezentowane są materiały z serwisów o wybranej przez użytkownika tematyce. Domyślnie znaleźć można tam aktualności z kraju (wybranego) i całego świata. Użytkownik może poza tym określić tematy zainteresowań spośród m.in. biznes, dom i ogród, kultura, motoryzacja, nauka, podróże, sport, technologie i zdrowie. Przeglądarka posiada własny manager pobierania, w którym znajdują się informacje o ściągniętych plikach. Opera posiada także funkcję kompresji stron internetowych o nazwie off-road. Po jej aktywowaniu materiały takie jak obrazki są kompresowane zanim trafią do użytkownika, co pozwala na zmniejszenie użytego transferu danych.

W ustawieniach Opery znaleźć można wybór układu wyświetlanego interfejsu z wyborem telefonu, klasycznego (dopasowany do obsługi jedną ręką), a także przystosowanego do tabletów. Opcje pozwalają także na czyszczenie danych przeglądarki, konfigurację stopnia kompresji podczas korzystania z funkcji off-rad, a także włączenie blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka może ponadto automatycznie zawijać tekst, pozwala także na zmianę user agenta tak, aby była wykrywana np. jako komputer stacjonarny. Opera jest udostępniana zupełnie za darmo, posiada pełną polską wersję językową.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa Opera na Androida: agregator wiadomości i odświeżony wygląd

20
OPROGRAMOWANIE 30.11.2017 | Maciej Olanicki

Dostępna jest nowa wersja mobilnej Opery przeznaczonej na na Androida. Największą nowością jest przebudowany agregator wiadomości – najświeższe informacje mogą być odtąd wyświetlane z podziałem pod zakładkami. Odświeżony został także nieco sam interfejs androidowej odsłony Opery. Nowy wygląd pustej karty podzielony został na dwie sekcje – w górnej znalazły się przyciski prowadzące do ulubionych (czy też reklamowanych przez producenta przeglądarki) stron, zaś niżej możemy przeglądać artykuły. Nie są to oczywiście przypadkowe treści z Internetu, lecz materiały wyselekcjonowane na podstawie…

Rok z adblockerem Opery. Korzysta z niego niewielu, ale to się zmieni

52
OPROGRAMOWANIE 17.03.2017 | Maciej Olanicki

Minął rok, odkąd w deweloperskiej wersji Opery pojawiła się możliwość blokowania reklam. Warto przypomnieć, że twórcy zdecydowali się na taki krok przede wszystkim ze względów na swój sposób ideologicznych – przez lata internetowe reklamy rozrastały się, zaś twórcy witryn tak skupili się na zyskach, że zapomnieli o ergonomii samej witryny. Opera chciała to zmienić, narażając się jednocześnie na zarzuty hipokryzji, gdyż reklam, w postaci pozycji w zakładkach i na stronie szybkiego wybierania, nie brakuje w samej przeglądarce. Co zmieniło się przez ten rok? Czy zmieniło się cokolwiek? I czy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
juta   19 #8 04.06.2017 16:01

Najnowsza wersja na Androida chodzi świetnie. Tylko ten pasek u dołu, da się go jakoś schować chociaż na czas przeglądania ? Wolę jednak troszkę więcej widzieć na ekranie ;) Poza tym jest dobrze, interfejs jak dla mnie fajny i przyjazny :) Godna polecenia.

Palmer   6 #7 16.11.2016 16:01

Nowa wersja opery na androida to MUŁ! Polecam wersję 30, którą sam używam i sprawuje się o niebo lepiej niż najnowsze wersje.

  #6 02.11.2015 20:31

Jestem zadowolony mam juz na pc jest super

macaleks   14 #5 13.09.2015 13:59

Tryb off – road trochę dodaje jej animuszu ale ogólnie nie wybija się ponad przeciętność.

  #4 30.08.2015 12:05

Siema mam problem z Operą na Androidzie.
Za każdym razem jak otwieream nową karte to ona ładuje się w tle, a na bieżącej wyskakuje tapeta z kotkiem i napisem OJ! WYSTĄPIŁ PROBLEM Z WYŚWIETLENIEM TEJ STRONY.
I trzeba odswieżać. Bardzi to uciążliwe. Jak to naprawić ?

  #3 10.12.2014 14:18

Chlopaki z wrocka, zalatwcie wsparcie DLA amazon cloud reader. Chrome, IE i Firefox sa wspierane.

  #2 18.06.2014 11:23

czy ta opera obsługuje kompresję? czy lepien zostać przy o mini?

Piter432   10 #1 20.03.2014 22:56

Jedyny mankament jest taki, że w tej Chroperze na Androida źle mi się wyświetla YouTube. Na Operze Classic nie mam tego problemu.

@Edit
Już wiem dlaczego, wystarczyło wyłączyć tryb Off-Road :P

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.