Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu

Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu

14.12.2016 19:07, aktual.: 15.12.2016 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęło już pięć lat od premiery jednego z najpopularniejszych launcherów na Androida, Nova Launcher. Z tej okazji twórcy programu przygotowali nową wersję, oznaczoną – a jakże – okrągłym numerem 5.0. Nowości jest sporo i nie chodzi tutaj tylko o sam wygląd, ale także zachowania i gesty, wykorzystywane przy nawigacji.

Obraz

W pracach nad wersją 5.0 launchera, twórcy zapatrzyli się mocno na smartfon Google, Pixela, i oferowane tam także na wyłączność funkcje launchera Google. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można zasadnicze podobieństwo: odtąd wyświetlanie siatki aplikacji odbywa się za pomocą gestu przeciągnięcia palcem z dołu w górę na głównym ekranie. Oczywiście wybrać można także tradycyjną metodę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobieństw jest zresztą więcej – można już na przykład wybrać nowy, także wprowadzony w momencie premiery Pixela, rodzaj widżetu wyszukiwarki Google. Tutaj także pozostawiono użytkownikom pełną konfigurowalność: możliwe jest nie tylko korzystanie z klasycznej wyszukiwarki, ale nawet określenie, który wariant logo Google ma być wyświetlany.

Ważną nowością – i to wcale nie pod względem stricte estetycznym – są także skróty ikon, z jakich korzystać mogą użytkownicy najnowszej wersji Androida. W Nova Launcher wystarczy dłużej przytrzymać palec na ikonie danej aplikacji, aby otrzymać dostęp do jej menu. Aplikacje mogą tutaj udostępniać wybrane funkcje, co znacznie przyśpiesza korzystanie z nich – przejść można bezpośrednio do interesującego użytkownika menu.

Obraz

Na piąte urodziny Nova Launcher zdecydowanie udowodnił, że jest jednym z najlepszych launcherów na Androida. Okazuje się nawet, że ambicje twórców są większe – w nowej wersji dostarczyli oni możliwości najnowszego Androida na urządzenia, które nigdy nie otrzymają do niego aktualizacji. Najnowsza wersja Nova Launcher jest dostępna w naszej bazie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)