Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu

Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu

Nowa wersja Nova Launcher dostępna, czyli Android 7.1 na każdym urządzeniu
14.12.2016 19:07, aktualizacja: 15.12.2016 10:44

Minęło już pięć lat od premiery jednego z najpopularniejszych launcherów na Androida, Nova Launcher. Z tej okazji twórcy programu przygotowali nową wersję, oznaczoną – a jakże – okrągłym numerem 5.0. Nowości jest sporo i nie chodzi tutaj tylko o sam wygląd, ale także zachowania i gesty, wykorzystywane przy nawigacji.

350192290024875969

W pracach nad wersją 5.0 launchera, twórcy zapatrzyli się mocno na smartfon Google, Pixela, i oferowane tam także na wyłączność funkcje launchera Google. Już na pierwszy rzut oka zauważyć można zasadnicze podobieństwo: odtąd wyświetlanie siatki aplikacji odbywa się za pomocą gestu przeciągnięcia palcem z dołu w górę na głównym ekranie. Oczywiście wybrać można także tradycyjną metodę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Podobieństw jest zresztą więcej – można już na przykład wybrać nowy, także wprowadzony w momencie premiery Pixela, rodzaj widżetu wyszukiwarki Google. Tutaj także pozostawiono użytkownikom pełną konfigurowalność: możliwe jest nie tylko korzystanie z klasycznej wyszukiwarki, ale nawet określenie, który wariant logo Google ma być wyświetlany.

Ważną nowością – i to wcale nie pod względem stricte estetycznym – są także skróty ikon, z jakich korzystać mogą użytkownicy najnowszej wersji Androida. W Nova Launcher wystarczy dłużej przytrzymać palec na ikonie danej aplikacji, aby otrzymać dostęp do jej menu. Aplikacje mogą tutaj udostępniać wybrane funkcje, co znacznie przyśpiesza korzystanie z nich – przejść można bezpośrednio do interesującego użytkownika menu.

350192290025203649

Na piąte urodziny Nova Launcher zdecydowanie udowodnił, że jest jednym z najlepszych launcherów na Androida. Okazuje się nawet, że ambicje twórców są większe – w nowej wersji dostarczyli oni możliwości najnowszego Androida na urządzenia, które nigdy nie otrzymają do niego aktualizacji. Najnowsza wersja Nova Launcher jest dostępna w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)