Nowe Android Studio i Kotlin na pierwszym planie

Nowe Android Studio i Kotlin na pierwszym planie

Google I/O 2019: Kotlin jest najważniejszy, Android Studio lepsze
Google I/O 2019: Kotlin jest najważniejszy, Android Studio lepsze
07.05.2019 22:18, aktualizacja: 09.05.2019 10:06

Kotlin jest jednym z najszybciej zdobywających popularność języków programowania, cenionym za oszczędność czasu i elegancję kodu. Podczas Google I/O dowiedzieliśmy się, że będzie to główny język programowania dla Androida. Java zrobiła kolejny krok w kierunku emerytury.

W Kotlinie piszą twórcy wielu aplikacji z czołówki rankingów w Google Play, nie dziwi więc, że Google będzie w niego inwestować. Nie oznacza to jednak, że z dnia na dzień porzucone zostaną pozostałe dwa języki, w których można pisać dla Androida: Java i C++. Jeszcze długo będą wspierane i będą dostawać nowe narzędzia.

Obraz

Kotlin jest tak oszczędny, że podobno programiści potrzebują ćwiczeń palców, więc zaczęli komentować kod. Ciekawe, czy to prawda.

Android Studio 3.5

Od dziś dostępna jest także beta Android Studio 3.5. IDE wprowadza sporo ulepszeń, ale nie są to nowe funkcje. Pracujący nad nim deweloperzy skupili się na poprawieniu działania najważniejszych narzędzi, stanowiących rdzeń środowiska.

Naprawionych zostało ponad 400 bardzo ważnych błędów, które mogły powodować nieoczekiwane zakończenie pracy programu albo zacięcia interfejsu użytkownika.

Obraz

Ponadto od podstaw przepisany został system Instant Run, pozwalający dodać nowy kod do aplikacji uruchomionej w emulatorze bez budowania nowego APK. Funkcja ta często sprawiała problemy.

Google I/O możecie śledzić, oglądając transmisje z prezentacji i wykładów lub zaglądając na nasz blog na żywo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)