Android Studio Android Studio 3.3.0.20

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Android Studio to środowisko programistyczne (IDE) stworzone przez Google na bazie IntelliJ, które kierowane jest do developerów aplikacji na Androida. Pozwala ono wygodnie projektować, tworzyć i debugować własne programy na najpopularniejszą obecnie platformę systemową dla urządzeń mobilnych.

Oprogramowanie oferuje podobne możliwości co środowisko Eclipse z zainstalowaną wtyczką ADT, jednak jest ono znacznie prostsze i bardziej intuicyjne w szczególności dla początkujących programistów. Przejęło ono wszystkie najlepsze rozwiązania znane użytkownikom IntelliJ, oferując narzędzie zoptymalizowane w dużym stopniu do wygodnej pracy z kodem źródłowym. Decydując się na korzystanie z Android Studio użytkownik otrzymuje środowisko programistyczne z przejrzystym i konfigurowalnym interfejsem graficznym, nie wspominając o funkcji kolorowania składni czy mechanizmie zakładek, pozwalającym na pracę z wieloma plikami jednocześnie.

W środowisku Android Studio z pewnością odnajdą się zarówno początkujący programiści, jak również ci bardziej zaawansowani. Twórcy postarali się, aby poza samym narzędziem do pisania kodu developerzy znaleźli w nim także inne, przydatne podczas codziennej pracy funkcje i narzędzia. W tym miejscu wspomnieć należy m.in. o debugerze, liście ToDo, pozwalającej organizować zadania do wykonania w obrębie danego projektu czy mechanizmowi wirtualnych urządzeń do testowania tworzonych aplikacji.

Poza wspomnianymi funkcjami w oprogramowaniu znajdziemy również wiele innych, mniejszych, ale niemniej użytecznych funkcji jak chociażby możliwość testowania wyglądu i zachowania interfejsu aplikacji w różnych rozdzielczościach czy orientacjach ekranu bez konieczności kompilacji oraz uruchamiania całego projektu. Pomimo, iż Android Studio znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju to pracuje ono stabilnie i wydajnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

obsługa, przejrzystość, podpowiedzi, wspomaganie refactoringu, wygląd, stabliność pracy, dobrze działający emulator (od niedawna)
obciążenie systemu (duże, choć akceptowalne)
ocena użytkownika

Przyjemne do pracy. Wiele zyskuje po poznaniu skrótów klawiaturowych, zwłaszcza jeśli korzysta się również z innych produktów, na podstawie których powstało nowe Android Studio.

08.06.2018 19:45 | Recenzja do wersji 3.1.2.0
wygoda, automatyzacja większości procesów, intuicyjność, inteligencja
wydajność, stabilność
ocena użytkownika

Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawe środowisko, które wiele rzeczy jest w stanie zrobić za programistę. Niestety - wiele traci po bliższym i dłuższym poznaniu. Niesamowicie obciąża system, a stabilność pozostawia wiele do życzenia. Java do dużych projektów pasuje jak pięść do nosa, dlatego czekam z niecierpliwością na konkretne środowisko do Androida napisane w całości w jakimś konkretnym języku - Delphi/C++.

17.07.2016 19:25 | Recenzja do wersji 2.1.2