Android Studio Android Studio 4.1.2

Strona główna Windows Programowanie Środowiska programistyczne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Android Studio to środowisko programistyczne (IDE) stworzone przez Google na bazie IntelliJ, które kierowane jest do developerów aplikacji na Androida. Pozwala ono wygodnie projektować, tworzyć i debugować własne programy na najpopularniejszą obecnie platformę systemową dla urządzeń mobilnych.

Oprogramowanie oferuje podobne możliwości co środowisko Eclipse z zainstalowaną wtyczką ADT, jednak jest ono znacznie prostsze i bardziej intuicyjne w szczególności dla początkujących programistów. Przejęło ono wszystkie najlepsze rozwiązania znane użytkownikom IntelliJ, oferując narzędzie zoptymalizowane w dużym stopniu do wygodnej pracy z kodem źródłowym. Decydując się na korzystanie z Android Studio użytkownik otrzymuje środowisko programistyczne z przejrzystym i konfigurowalnym interfejsem graficznym, nie wspominając o funkcji kolorowania składni czy mechanizmie zakładek, pozwalającym na pracę z wieloma plikami jednocześnie.

W środowisku Android Studio z pewnością odnajdą się zarówno początkujący programiści, jak również ci bardziej zaawansowani. Twórcy postarali się, aby poza samym narzędziem do pisania kodu developerzy znaleźli w nim także inne, przydatne podczas codziennej pracy funkcje i narzędzia. W tym miejscu wspomnieć należy m.in. o debugerze, liście ToDo, pozwalającej organizować zadania do wykonania w obrębie danego projektu czy mechanizmowi wirtualnych urządzeń do testowania tworzonych aplikacji.

Poza wspomnianymi funkcjami w oprogramowaniu znajdziemy również wiele innych, mniejszych, ale niemniej użytecznych funkcji jak chociażby możliwość testowania wyglądu i zachowania interfejsu aplikacji w różnych rozdzielczościach czy orientacjach ekranu bez konieczności kompilacji oraz uruchamiania całego projektu. Pomimo, iż Android Studio znajduje się obecnie we wczesnej fazie rozwoju to pracuje ono stabilnie i wydajnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

obsługa, przejrzystość, podpowiedzi, wspomaganie refactoringu, wygląd, stabliność pracy, dobrze działający emulator (od niedawna)
obciążenie systemu (duże, choć akceptowalne)
ocena użytkownika
08.06.2018 19:45 • Recenzja do wersji 3.1.2.0

Przyjemne do pracy. Wiele zyskuje po poznaniu skrótów klawiaturowych, zwłaszcza jeśli korzysta się również z innych produktów, na podstawie których powstało nowe Android Studio.

wygoda, automatyzacja większości procesów, intuicyjność, inteligencja
wydajność, stabilność
ocena użytkownika
17.07.2016 19:25 • Recenzja do wersji 2.1.2

Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawe środowisko, które wiele rzeczy jest w stanie zrobić za programistę. Niestety - wiele traci po bliższym i dłuższym poznaniu. Niesamowicie obciąża system, a stabilność pozostawia wiele do życzenia. Java do dużych projektów pasuje jak pięść do nosa, dlatego czekam z niecierpliwością na konkretne środowisko do Androida napisane w całości w jakimś konkretnym języku - Delphi/C++.