Nowe Google Allo: jeszcze więcej Google Assistant, emoji i gifów

Nowe Google Allo: jeszcze więcej Google Assistant, emoji i gifów

Nowe Google Allo: jeszcze więcej Google Assistant, emoji i gifów
02.03.2017 19:29

Niewiele wskazuje na to, aby Allo miał nie powtórzyć losu poprzednich komunikatorów Google. Po dużym zainteresowaniu tuż po premierze, nadeszła stagnacja, na którą nie mogą sobie dziś pozwolić twórcy komunikatorów. Zdecydowanie zbyt późno Google zabrało się także za prace nad wersją przeglądarkową.

Dziś Google poinformowało o udostępnieniu nowej wersji swojej aplikacji, od której nie należy jednak oczekiwać, że coś w kwestii popularności komunikatora zmieni. Najważniejsze nowości dotyczą bowiem funkcji drugorzędnych. Odtąd można na przykład wygodnie przeszukiwać katalog gifów za pomocą gestu przeciągnięcia z lewej strony na prawą, podobnie jak dotąd odbywało się to w przypadku emoji i naklejek.

Nowy przycisk Google Assistant
Nowy przycisk Google Assistant

Allo od momentu pierwszych prezentacji, podczas zeszłorocznego Google I/O, zapowiadał się na komunikator, który chce dosłownie i w przenośni tętnić życiem. Ma to swoje odzwierciedlenie w panelu samej rozmowy, w której pełno jest kolorów i animacji. W nowej wersji będzie ich jeszcze więcej, gdy po przytrzymaniu palca na wybranym emoji, będzie on w widoku konwersacji animowany.

Być może najbardziej przydatna nowość w zaktualizowanym Google Allo dotyczy integracji z Google Assistant. W polu wprowadzania wiadomości asystent ma teraz osobny przycisk. Po jego pacnięciu, wpisana wiadomość zostanie wysłana nie tylko do rozmówcy, ale także przetworzona przez asystenta, zaś rezultaty zobaczą wszyscy uczestnicy rozmowy. Najnowszą wersję programu znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)