r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Allo

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Komunikatory

Allo to komunikator, który nie wymaga zakładania żadnego konta, zostaje spięty z numerem telefonu. Po uruchomieniu należy jeszcze zrobić sobie fotkę i wpisać imię, jakim chcemy się przedstawiać. Na liście kontaktów natychmiast pojawią się te osoby, które już wcześniej korzystały z Hangoutsa i podały Google swój numer. Pozostałe osoby z listy kontaktów możemy zaprosić do sięgnięcia po Allo – rozesłane zostaną do nich SMS-y z linkiem do pobrania aplikacji.

Galeria programu

Główną atrakcją komunikatora jest Asystent Google, sztuczna inteligencja radząca sobie podobno z rozumieniem języka naturalnego i służąca pomocą w różnych codziennych sprawach. Działa ona w oddzielnej rozmowie czatu, krótki samouczek pokaże nam, jak z tego korzystać.

Oprócz normalnych rozmów z obsługą popularnych fraz, naklejkami i emoji, mamy do dyspozycji tryb rozmów incognito, w którym rozmowy będą szyfrowane i znikną z urządzenia po wyznaczonym przez rozpoczynającego rozmowę czasie.

Allo może być wykorzystane do wysyłania SMS-ów do osób, które nie korzystają z komunikatora, jest to jednak poboczna funkcja, nie zastąpimy nim domyślnego klienta wiadomości tekstowych w smartfonie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Allo i Duo: Google zachęca do korzystania z własnych APK

5
OPROGRAMOWANIE 23.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Google poinformowało o wprowadzeniu nowości w swoich komunikatorach adresowanych do niebiznesowych użytkowników, Allo i Duo. Trudno zakładać, że wpłynie to jakkolwiek na ich (niską) popularność, choć trzeba przyznać, że nowe funkcje mogą znaleźć swoich amatorów. Duo był dotychczas skrajnie uproszczonym komunikatorem, który umożliwiał jedynie wideorozmowy. W ciagu najbliższych dni ma się to jednak zmienić i za pomocą Duo będzie można także przeprowadzać rozmowy głosowe. Nowość trafi zarówno na Androida, jak i iOS-a Większe nowości trafiły już jednak do Allo. Służyć on będzie teraz także jako…

Google Allo: błąd w asystencie ujawnia prywatne dane rozmówców

4
OPROGRAMOWANIE 14.03.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Komunikator Allo nie cieszy się szczególną popularnością, mimo że dla przeciętnego użytkownika stanowi jedną z nielicznych okazji do wykorzystania Google Assistant. Ten duet może jednak być powodem sporych problemów – w wyniku błędu, asystent może ujawnić rozmówcy między innymi wcześniejsze wyszukiwania. Integracja Allo z asystentem umożliwia między innymi wygodne korzystanie z wyszukiwarki Google w oknie samej rozmowy. Wystarczy pacnąć przycisk asystenta, aby zdobyć niezbędne informacje, a następnie podzielić się nimi z rozmówcą. Tutaj jednak pojawiają się poważne komplikacje. Jak donosi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.