Nowe łatki dla Windowsa 10 dostępne. Usuwają problem wysokiego obciążenia procesorów AMD

Nowe łatki dla Windowsa 10 dostępne. Usuwają problem wysokiego obciążenia procesorów AMD
Oskar Ziomek

15.08.2018 13:09, aktual.: 15.08.2018 22:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami kolejny wtorek istotny z punktu widzenia użytkowników Windowsa 10. Do systemu trafiają najnowsze aktualizacje zbiorcze uodparniające oprogramowanie na nowe zagrożenia i usuwające dotychczasowe błędy. Chodzi o aktualizację KB4343909, która podbija numer kompilacji systemu do Builda 17134.228. Tym razem pakiet składa się z kilkudziesięciu poprawek na luki, z których część uznana została za krytyczne. Na szczycie listy zmian znalazły się te związane bezpośrednio z bezpieczeństwem procesorów i zarządzaniem ich pracą.

W przypadku bezpieczeństwa mowa jest między innymi o uodpornieniu systemu na podatność L1TF, która dotyczy procesorów Intel Core oraz z serii Xeon. Luki te zostały wcześniej oznaczone jako CVE-2018-3620 oraz CVE-2018-3646. Microsoft zaznacza, że przed instalacją najnowszych aktualizacji należy sprawdzić w rejestrze, czy zabezpieczenia przeciw drugiemu wariantowi Spectre oraz Meltdown są włączone. O ile jednak użytkownik wcześniej z jakichś przyczyn nie zmieniał konfiguracji samodzielnie, opcje są wyłączone jedynie w systemie Windows Server.

Obraz

Gdy zaś chodzi o zarządzanie pracą CPU, dobra wiadomość dotyczy użytkowników części procesorów AMD. Po aktualizacji zniknąć powinien problem nieuzasadnionego, wysokiego obciążenia procesorów, w efekcie skutkujący odczuwalnym spadkiem wydajności systemu. Jak zaznacza producent, problem dotyczył dotychczas części konfiguracji wykorzystujących procesory AMD z rodziny 15h (Bulldozer) oraz 16h (Jaguar), a błędy były konsekwencją między innymi poprzednich aktualizacji systemu.

Ponadto, nowe łatki rozwiązują również część problemów związanych z obsługą HoloLens, które w niektórych aplikacjach nie mogły być wykorzystywane do uwierzytelniania, a problem dotykał osób świeżo po aktualizacji Windowsa z wersji 1607 do 1803. To oczywiście nie pełna lista zmian. Jak zwykle o wszystkich przeczytać można w informacjach na stronie pomocy technicznej Microsoftu.

Co ciekawe, w przypadku tego zestawu aktualizacji Windowsa 10, Microsoft nie informuje o jakichkolwiek znanych problemach, które mogą pojawić się po instalacji. Producent przyzwyczaił nas jednak, że kolejne łatki często wymagają następnych, drobniejszych poprawek, by dostosować je do wszystkich konfiguracji użytkowników. Opisywane tu sierpniowe aktualizacje powinny być od wczoraj dostępne za pośrednictwem Windows Update i trafiać do Windowsa 10 automatycznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)