Nowe Mapy Google z listą ulubionych miejsc. Wersja lite pilnie potrzebna!

Nowe Mapy Google z listą ulubionych miejsc. Wersja lite pilnie potrzebna!

Nowe Mapy Google z listą ulubionych miejsc. Wersja lite pilnie potrzebna!
13.02.2017 17:49

W zeszłym tygodniu Google zaktualizowało Mapy, dodając do nich nowy panel miejsc i transportu. Już wówczas zwracaliśmy uwagę, że Mapy rozrastają się kosztem cechy kluczowej dla ich zastosowania, czyli czytelności. Wygląda na to, że były to obawy uzasadnione.

Dziś do Map trafiła kolejna aktualizacja. Na oficjalnym blogu Google można przeczytać, że jeszcze bardziej skupia się ona na miejscach. O ile w zeszłym tygodniu nowości dotyczyły integracji Map i wyszukiwarki, tak teraz mowa o funkcji tworzenia listy ulubionych miejsc. Chodzi tutaj nie tylko o pobrane z wyszukiwarki informacje o restauracjach, ale także o dowolne punkty na mapie.

Save and share your favorite places with Lists in Google Maps

Wystarczy przytrzymać palec na danym miejscu i z panelu wybrać pozycję Zapisz. Domyślnie mamy do dyspozycji kilka list, jak Ulubione czy swojego rodzaju listę życzeń. Można tutaj zadać sobie pytanie o cel takich działań. Według Google stanowi to od dawna wyczekiwaną funkcję, która czyni Mapy bardziej społecznościowymi. Listy oczywiście można udostępniać innym użytkownikom.

Zalew dodatkowych funkcji jest charakterystyczny w przypadku Messengera, a nawet częściowo w przypadku Snapchata. Nie można jednak zapominać, że Mapy są przez wielu wykorzystywane jako np. narzędzie pracy, zaś takie dodatki jak kolekcje ulubionych miejsc prowadzą do rozrostu aplikacji bez zwiększenia jej funkcjonalności.

Pozostaje żywić nadzieję, że wkrótce Mapy pojawią się także w wersji lite, odchudzonej o zbędne dodatki, a skupionej na stabilności i niezawodności, której oczekujemy od aplikacji wykorzystywanej przede wszystkim w terenie. Najnowszą wersję aplikacji znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)