Nowe pomysły na Panoramę w Firefoksie 4

16.09.2010 12:19, aktual.: 17.09.2010 18:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla zaprezentowała koncepcję rozwoju funkcji Panorama w Firefoksie. Ma ona zostać wzbogacona o możliwość tekstowego wyszukiwania.

Pomysł na zmiany w Panoramie (dawniej Tab Candy) zamieścił w formie krótkiego klipu wideo programista Aza Raskin. Jego zdaniem osoby korzystające z przeglądarek można podzielić ogólnie na dwa typy: surfujących po Internecie i korzystających z wyszukiwarek. Panorama na razie odpowiada na potrzeby pierwszej grupy. Za jej pomocą możemy grupować i wyszukiwać potrzebne strony. Raskin proponuje rozwój funkcji, poprzez dodanie możliwości wyszukiwania tekstowego. Za jego pomocą błyskawicznie znajdziemy skrzynkę pocztową, ulubiony serwis informacyjny czy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja miałaby zostać wprowadzona.

Przypomnijmy: Panorama zostałą wprowadzona przez Mozillę w 4 becie Firefoksa 4. Jest to narzędzie umożliwiające grupowanie otwartych kart. Dzięki niej użytkownik ma sposobność do zarządzania dużą ilością otwartych stron internetowych, łączenia ich w grupy czy nazywania. Przy pierwszym otwarciu widoku grupowania kart dostępny jest krótki film demonstrujący możliwości nowej funkcji. Panorama jest jedną z wielu nowości, które Mozilla chce wprowadzić do kolejnego dużego wydania swojej przeglądarki internetowej. Premiera Firefoksa 4 przewidziana jest na 10 października tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)