Nowe standardy Microsoftu: Windows Store z wyłącznością na Quantum Break

Nowe standardy Microsoftu: Windows Store z wyłącznością na Quantum Break

Nowe standardy Microsoftu: Windows Store z wyłącznością na Quantum Break
16.02.2016 11:28

W ostatnim czasie pisaliśmy o najnowszej produkcji studia Remedy, Quantum Break. Efektowna filmowa gra akcji ma bowiem trafić także na pecety, jednak tylko te z Windowsem 10. Wiele wskazuje na to, że Microsoft będzie rozwijał ten dość nietypowy model dystrybucji, a Quantum Break może nigdy nie pojawić się na przykład na Steamie.

Trzeba przyznać, że Quantum Break, podobnie zresztą, jak to miało miejsce w przeszłości z praktycznie każdą produkcją studia Remedy, wyrasta na jedną z najciekawszych premier nachodzących tygodni. Dynamika rozgrywki, zatrudnienie profesjonalnych i znanych aktorów oraz charakterystyczne dla tego producenta eksperymenty z wpływaniem na czas rozgrywki, mogą stanowić o wielkim sukcesie. Tym bardziej, że gra będzie dostępna także na peceta i to za darmo, jeśli gracz zdecyduje się na zakup wersji na Xboksa w przedsprzedaży. [img=quantum-break-time-stop]Z aktywności pracowników Microsoftu na Twitterze, wiadomo także, że możliwe będzie synchronizowanie zapisanych stanów gry pomiędzy platformami. Wspomniany model dystrybucji, w ramach którego użytkownik będzie mógł nabyć grę w wersji konsolowej i pecetowej w cenie jednej, stanie się natomiast dla Microsoftu obowiązującym standardem. Ponadto w przypadku Quantum Break, zakup przez Windows Store będzie jedyną możliwością pobrania pecetowej wersji gry.

Według wypowiedzi Larrye’ego Hryba, pracującego w zespole Xboksa w Microsofcie, który wcześniej informował o kompatybilności zapisanych stanów gry, Windows Store to sklep, który będzie miał wyłączność na Quantum Break. Nie dotyczy to jedynie jakiejś formy okresu próbnego, który nastąpi tuż po premierze: Quantum Break na Steamie, przynajmniej według aktualnych deklaracji, nie zagości nigdy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Te doniesienia, choć na razie mowa jedynie o Quantum Break, mogą z całą pewnością dotyczyć znacznie większej liczby nachodzących produkcji. Skoro bowiem model dystrybucji akurat tej gry jest dla Microsoftu wyznacznikiem nowego trendu, który będzie skrupulatnie realizowany w przyszłosci, to trudno zakładać, że firma w innych przypadkach zrezygnuje z zasady wyłączności dla Windows Store. Trzeba także pamiętać, że „modelowy” Quantum Break jest dostępny tylko dla Windowsa 10, choć to akurat w świetle ostatnich praktyk Microsoftu, nie jest szczególnie zaskakujące.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)