Nowość w Microsoft Teams. Teraz skorzystasz bez konta firmowego

Strona głównaNowość w Microsoft Teams. Teraz skorzystasz bez konta firmowego
19.05.2021 09:23
Microsoft Teams działa teraz także dla osób prywatnych
Microsoft Teams działa teraz także dla osób prywatnych
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images

Microsoft Teams to teraz także komunikator dla użytkowników indywidualnych. Dotychczas do korzystania z Teams niezbędne było konto w organizacji, ale producent właśnie znosi tę zasadę. Do logowania wystarczy osobiste konto Microsoftu.

bEKMQUCt

W praktyce oznacza to, że komunikator jest gotowy do użycia przez wiele osób posiadających już konta Microsoftu na potrzeby korzystania z Windows 10. Wystarczy pobrać instalator (Teams jest dostępny także na platformy mobilne), a później zalogować się tak samo jak do Skype'a czy Poczty w Windows 10.

Microsoft zapowiadał udostępnienie komunikatora Teams dla osób prywatnych ponad rok temu, w pierwszych miesiącach pandemii koronawirusa. Od tamtego czasu zainteresowanie platformą znacznie wzrosło, bo Teams - jako element pakietu Microsoft 365 - stał się komunikatorem pierwszego wyboru w zespołach zmuszonych do pracy zdalnej.

Microsoft oczywiście zauważył ten trend i zaczął aktualizować Teams dużo szybciej niż wcześniej. Do komunikatora co chwilę trafiają nowe funkcje, często wyraźnie odmieniając interfejs. Ostatnią nowością jest odświeżony ekran rozmów, który gwarantuje teraz szybszy dostęp do skrótów bez konieczności przeglądania zakładek.

bEKMQUCv
Microsoft Teams

Microsoft Teams 1416/1.0.0.2021153501

Specjalistyczne komunikatory

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKMQUDr