Nowość w mObywatelu. Dwa cenne lokalne dokumenty

Nowość w mObywatelu. Dwa cenne lokalne dokumenty

Aplikacja mObywatel w Google Play
Aplikacja mObywatel w Google Play
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.09.2023 13:56, aktualizacja: 22.09.2023 18:05

Mieszkańcy Raciborza będą mogli korzystać z Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora w aplikacji mObywatel. Wszystko to dzięki porozumieniu, które umożliwi wprowadzenie nowych funkcji do aplikacji, zapewniając mieszkańcom dostęp do lokalnych dokumentów w formie cyfrowej.

Minister Cieszyński podkreślił, że możliwość korzystania z lokalnych dokumentów w aplikacji mObywatel to jedna z najważniejszych funkcji tej aplikacji. "Usługa jest dostępna w ramach pilotażu dla wszystkich chętnych gmin, a ja jestem szczególnie zadowolony, że mieszkańcy Raciborza będą mogli skorzystać z tych udogodnień. Samorządy, które innowacyjnie podchodzą do oczekiwań swoich mieszkańców, są kluczowym elementem procesu cyfryzacji naszego kraju. Wymaga to wspólnego wysiłku, aby wprowadzać nowe rozwiązania, które ułatwią życie obywateli" - dodał.

Prezydent miasta Raciborza również zwrócił uwagę na cel wprowadzenia Raciborskiej Karty Mieszkańca i Karty Seniora do mObywatela. Jego zdaniem, jest to zapewnienie mieszkańcom wygodnego i bezpiecznego dostępu do lokalnych dokumentów w formie cyfrowej. Aplikacja ta będzie również narzędziem, które umożliwi sprawdzenie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, harmonogramu odbioru śmieci, czy informacji o godzinach pracy i ofercie miejskich jednostek. "Jestem przekonany, że seniorzy z Raciborza doskonale poradzą sobie z tą formą cyfrowej komunikacji. Współpracuję z wieloma z nich i wiem, że są bardzo zaawansowani cyfrowo" - dodał prezydent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Raciborska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do zniżek i rabatów, np. w lokalnych sklepach czy miejscach rozrywki. Seniorzy nie będą musieli już nosić przy sobie tradycyjnej wersji karty – wystarczy, że okażą jej cyfrową wersję w mObywatelu. To wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców miasta.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)