mObywatel ikona

mObywatel3.2.0 (18.129)

AndroidKomunikacja/społecznośćSpołeczeństwo obywatelskiemObywatel
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

mObywatel to aplikacja, pozwalająca na ekranie smartfonu wyświetlić wiarygodną kopię dowodu osobistego. Aplikacja nie zastąpi jednak fizycznych dokumentów. By z niej korzystać, trzeba mieć ważny dowód osobisty i potwierdzony Profil Zaufany. Aplikację zabezpieczamy hasłem i przypisujemy konkretne urządzenie do swojego Profilu Zaufanego.

mObywatel umożliwia wygodny wgląd do danych użytkownika z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych. Aplikacja już na wstępie informuje, że nie zastąpi dokumentów. Nie jest dowodem osobistym i nie można jej używać zamiast dokumentu. Można jednak używać jej w stosunkach cywilnych, jak wynajem mieszkania czy stłuczka. Aplikacja pozwala pobrać własne dane albo otrzymać dane innego użytkownika po zeskanowaniu kodu QR.

Państwo jest gwarantem wiarygodności danych, gdyż udostępnia je osobie zweryfikowanej przez państwowe mechanizmy, podaje je z państwowych rejestrów do własnej, państwowej aplikacji. Za przetwarzanie danych odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Aplikacji nie można jednak użyć w stosunkach z administracją publiczną ani przekraczać z nią granic państw Unii Europejskiej i strefy Schengen.

Wkrótce w aplikacji będzie można sprawdzić także dane prawa jazdy, legitymacji studenckiej i karty dużej rodziny.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań14 374
Data aktualizacji6 cze 2022
Rozmiar pliku0.94 MB
System operacyjnyAndroid Android 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
mObywatel ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)