Nowość w wyszukiwarce Google – oczywiście najpierw tylko dla użytkowników zza granicy

Nowość w wyszukiwarce Google – oczywiście najpierw tylko dla użytkowników zza granicy

Google wprowadza nową opcję do wyszukiwarki, fot. Oskar Ziomek
Google wprowadza nową opcję do wyszukiwarki, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
02.02.2021 09:51

Google wprowadza nową funkcję do wyszukiwarki, dzięki której użytkownicy będą mogli na własną rękę lepiej oceniać źródła informacji. W nowym okienku będzie się bowiem pojawiać krótkie podsumowanie opisujące witrynę, z której pochodzi dany wynik na liście. Z punktu widzenia polskiego użytkownika jest tylko jedna istotna wada; opcja póki nie będzie dostępna w Polsce.

Już teraz warto jednak wiedzieć, jak będzie działać. Jak dowiadujemy się z oficjalnego bloga, by zobaczyć nowy widok z podsumowaniem, wystarczy kliknąć symbol trzech kropek obok danego wyniku wyszukiwania; wówczas na ekranie pojawi się niewielkie okno z krótką informacją o treściach, jakie można znaleźć na danej witrynie oraz szczegóły odnośnie bezpieczeństwa (na przykład obecność szyfrowanego połączenia HTTPS).

Podgląd informacji o źródle jest na razie dostępny tylko jako beta i tylko dla użytkowników zza granicy, fot. Google.
Podgląd informacji o źródle jest na razie dostępny tylko jako beta i tylko dla użytkowników zza granicy, fot. Google.

Google podaje, że podgląd dodatkowych informacji w wyszukiwarce już teraz staje się dostępny dla użytkowników korzystających z anglojęzycznej wersji w USA. Co istotne, od razu ma być dostępny zarówno na desktopach, jak i w mobilnej wersji Google'a w przeglądarkach oraz aplikacji Google na Androida.

Niestety w tym momencie oficjalnie nie wiadomo czy i kiedy opcja trafi na inne rynki, jednak rozszerzenie jej dostępności nie wydaje się być sporym wyzwaniem na programistów. Znakomita większość dotychczas wprowadzanych nowości przez Google prędzej czy później trafia także do użytkowników z innych krajów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)