Google ogłosiło wprowadzenie kolejnych nowości w Android Auto. Chociaż zmiany w większości nie dotyczą użytkowników mieszkających w naszym kraju, można się spodziewać, że wkrótce i oni będą mogli z nich skorzystać.

bETXGiBN

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez firmę na oficjalnym blogu Google, twórcy Androida Auto chcą ulepszyć doświadczenie kierowców płynące z jazdy samochodem. Z tego powodu zdecydowano się na aktualizację trybu jazdy Asystenta Google i samego Androida Auto.

Łatwiejsza nawigacja

Jak przekazało Google, tryb jazdy Asystenta Google na telefonach z Androidem otrzymał nowy pulpit nawigacyjny. Zmiana ta ma pomóc kierowcom zarządzać zadaniami, takimi jak odbieranie połączeń lub odpowiadanie na wiadomości tekstowe jednocześnie nie rozpraszając ich uwagi. Dodatkowo Google planuje wprowadzenie nowych funkcji sterowania głosowo Asystentem Google by użytkownicy, nie musieli korzystać z ekranu w trakcie jazdy.

Na tym jednak nie koniec, bowiem dzięki kartom użytkownik uzyska podstawowe informacje potrzebne w podróży za pomocą jednego dotknięcia. W łatwy sposób może rozpocząć nawigowanie do miejsca docelowego, sprawdzić kto ostatnio dzwonił i szybko uruchomić muzykę czy podcast. Z pomocą Asystenta możliwe jest także przesłuchanie nowych wiadomości i odpowiedzenie na nie głosowo.

bETXGiBP
Google Chrome 100: już dziś możesz udawać, że korzystasz z tej wersji
Google Chrome 100: już dziś możesz udawać, że korzystasz z tej wersji

Asystent zrobi to sam

Tym co najbardziej powinno ucieszyć użytkowników, są nowe możliwości Asystenta. Google podało, że użytkownicy w Stanach Zjednoczonych nie będą już musieli korzystać z portfela, by zapłacić za paliwo. Wystarczy, że poproszą Asystenta o uregulowanie zależności i podadzą numer stanowiska na stacji benzynowej, a płatność zostanie automatycznie rozliczona za pomocą przypiętej uprzednio karty.

Możliwość zapłacenia za paliwo z pomocą Asystenta będzie dostępna na ponad 32 500 stacjach benzynowych w całych Stanach Zjednoczonych, począwszy od stacji Exxon i Mobil, Conoco, Phillips 66 i 76. Pozostaje mieć nadzieję, że firma zdecyduje się w najbliższym czasie na wprowadzenie tej usługi także w naszym kraju.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (15)
bETXGiCL